Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt Ministru kabineta 2001. gada 17. jūlija noteikumus Nr. 320 "Latvijas augu šķirņu katalogs".

Latvijas Republikas Ministru kabineta noteikumi Nr.369

Rīgā 2000.gada 24.oktobrī (prot. Nr.50, 15.§)

Latvijas augu šķirņu katalogs

Izdoti saskaņā ar Sēklu un stādāmo materiālu aprites likuma 2.panta

1.punkta "b" apakšpunktu, 11.panta trešo daļu un 15.panta otro daļu

un likuma "Par augu šķirņu aizsardzību" 9.panta trešo daļu

1. Šie noteikumi apstiprina Latvijas augu šķirņu katalogu (pielikums) un nosaka katalogā ietverto augu sugu un kategoriju sēklas, kuras drīkst pārdot, ievērojot papildu prasības par to fizikālu vai ķīmisku apstrādi.

2. Noteikumi stājas spēkā ar 2001.gada 1.janvāri.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Zemkopības ministrs A.Slakteris

 

Noteikumi stājas spēkā ar 2000.gada 28.oktobr

Pielikums

Ministru kabineta

2000.gada 24.oktobra noteikumiem Nr.369

Latvijas augu šķirņu katalogs

(Triticum aestivum L.) (Secale cereale L.) (Triticosecale Witt) (Triticum aestivum L.) (Hordeum vulgare L.) (Avena Sativa L.) (Fagopyrum esculentum Moench.) (Pisum sativum L.) (Vicia sativa L.) (Vicia faba L.) (Lupinus Luteus L.) (Solanum tuberosum L.) (Beta vulgaris L.) (Beta vulgaris L.) (Brassica napus L. var. napobrassica (L.) Rchb.) (Linum usitatissimum L.) (Linum usitatissimum L.) (Brassica napus L.) (Brassica napus L.) (Brassica rapa L.) (Trifolium pratense L.) (Trifolium hibridum L.) (Trifolium repens L.) (Medicago sativa L.) (Galega orientalis Lam.) (Phleum pratense L.) (Festuca pratensis Huds.) (Festuca rubra L.) (Poa pratensis L.) (Lolium perenne L.) (Dactilis glomerata L.) (Alopecurus pratensis L.) (Lolium multiflorum Lam.) (Zea mays L.) (Phacelia Juss) (Carum carvi L.) (Brassica oleracea L. var capitata L.f. alba DC) (Cucumis sativus L.) (Lycopersicon lycopersicum L. Karst ex Farwell) (Brassica napus L. napobrassica (L.) Rchb.) (Raphanus sativus L.)
Augu sugas un Valsts, kurā Selekcio- Gads, Šķirnes Šķirnes Šķirne iekļauta Šķirni
šķirnes nosaukums šķirne selek- nāra tie- līdz uzturētājs pārstāvis katalogā raksturojoši
cionēta sību īpaš- kuram (gads) rādītāji
nieks šķirne no līdz
aizsargāta
1. Graudaugi un pākšaugi
1.1. Ziemas kvieši
1.1.1. Vidēji intensīvās
1.1.1.1. Krista Latvija Stende 2019. Stende Stende 2001. 2010. V; M lab
1.1.1.2. Sakta Latvija Stende 2019. Stende Stende 2001. 2010. V; M lab
1.1.2. Intensīvās
1.1.2.1. Donskaja
Polukarļikovaja Krievija Vecauce Vecauce 2001. 2010. * V; M vid
1.1.2.2. Pamjati
Fedina Krievija CRNZ 2018. CRNZ Lat.šķ.s. 2001. 2010. * V; M lab
1.1.2.3. Zentos Vācija Saatzucht Saldus L 2001. 2010. * V; M lab
1.1.3. Ļoti intensīvās
1.1.3.1. Bussard Vācija LOCHOW 2015. LOCHOW Cers 2001. 2010. ** V; M lab
1.1.3.2. Ibis Vācija LOCHOW Cers 2001. 2010. ** V; M lab
1.1.3.3. Kobra Polija Nas Kob 2017. Nas Kob Lat.šķ.s. 2001. 2010. ** V; M vid
1.1.3.4. Kontrast Vācija Saatzucht Saldus L 2001. 2010. ** V; M lab
1.1.3.5. Kosack Zviedrija Svalöf 2009. Svalöf Stende 2001. 2010. ** V; M vid
1.1.3.6. Portal Vācija LOCHOW Cers 2001. 2010. ** V; M lab
1.1.3.7. Stava Zviedrija Svalöf SW SIA 2001. 2010. ** V; M lab
1.2. Ziemas rudzi
1.2.1. Čulpan Krievija Stende Stende 2001. 2010. V; M lab
1.2.2. Duoniai Lietuva Liet. ZI Stende 2001. 2010. V; M lab
1.2.3. Hacada Vācija LOCHOW 2018. LOCHOW Cers 2001. 2010. V; M lab
1.2.4. Kaupo Latvija Priekuļi 2025. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. V; M lab
1.2.5. Puhovčanka Baltkrievija BZZPI Lat.šķ.s. 2001. 2010. V; M vid
1.2.6. Talovskaja-15 Krievija CMJ 2016. CMJ Lat.šķ.s. 2001. 2010. V; M vid
1.2.7. Voshod 1 Krievija Viļāni Viļāni 2001. 2010. V; M lab
1.3. Tritikale
1.3.1. Disko Polija Danko Lat.šķ.s. 2001. 2010. S (l)
1.3.2. Origo Zviedrija Svalöf SW SIA 2001. 2010. S (l)
1.3.3. Prego Polija Danko 2017. Danko Priekuļi 2001. 2010. S (l)
1.3.4. Tewo Polija Danko Lat.šķ.s. 2001. 2010. S (l)
1.3.5. Ulrika Zviedrija Svalöf Saldus L 2001. 2010. S (l)
1.4. Vasaras kvieši
1.4.1. Intensīvās
1.4.1.1. Dragon Zviedrija Svalöf' 2014. Svalöf Stende 2001. 2010. * V; M lab
1.4.1.2. Hetta Somija Boreal Agribalt 2001. 2010. * V; M lab
1.4.1.3. Mahti Somija Boreal Agribalt 2001. 2010. * V; M lab
1.4.1.4. Nandu Vācija LOCHOW 2018. LOCHOW Cers 2001. 2010. * V; M lab
1.4.1.5. Triso Vācija DSV 2025. DSV Raunas r. 2001. 2010. * V; M lab
1.4.1.6. Vinjett Zviedrija Svalöf Saldus L 2001. 2010. * V; M vid
1.4.2. Ļoti intensīvās
1.4.2.1. Eta Polija Nas Kob 2011. Nas Kob Lat.šķ.s. 2001. 2010. * * V; M vid
1.4.2.2. Munk Vācija LOCHOW 2016. LOCHOW Cers 2001. 2010. * * V; M lab
1.5. Vasaras mieži
1.5.1. Abava Latvija Stende 2005. Stende Stende 2001. 2010. V; S (a)
1.5.2. Ansis Latvija Stende 2024. Stende Stende 2001. 2010. V; S (a)
1.5.3. Balga Latvija Priekuļi 2019. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. V; S (a)
1.5.4. Baronese Vācija Nordsaat Borovko 2001. 2010. V; S (l)
1.5.5. Gastiņec Baltkrievija BZZPI Lat.šķ.s. 2001. 2010. V; S (l)
1.5.6. Gāte Latvija Priekuļi 2019. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. V
1.5.7. Henni Vācija Nordsaat Borovko 2001. 2010. V; S (l)
1.5.8. Klinta Latvija LLU Ak 2019. LLU Ak LLU Ak 2001. 2010. V; n ar obli-
gātu sēklu
kodināšanu
visu katego-
riju sēklām
1.5.9. Linga Latvija Priekuļi 2016. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. V; S (l) (p)
1.5.10. Linus Zviedrija Svalöf Saldus L 2001. 2010. V; S (a) n ar
obligātu
sēklu kodi-
nāšanu visu
kategoriju
sēklām
1.5.11. Malva Latvija LLU Ak 2024. LLU Ak LLU Ak 2001. 2010. V
1.5.12. Rasa Latvija Stende 2019. Stende Stende 2001. 2010. V; S (a)
1.5.13. Rūja Latvija Priekuļi 2019. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. V; S (a)
1.5.14. Sencis Latvija Stende 2023. Stende Stende 2001. 2010. V; S (a)
1.5.15. Thuringia Vācija Accker Borovko 2001. 2010. V; S (a)
1.6. Auzas
1.6.1. Arta Latvija Stende 2019. Stende Stende 2001. 2010. V; S (p)
1.6.2. Freja Zviedrija Svalöf Saldus L 2001. 2010. V; S (p)
1.6.3. Jumbo Vācija Nordsaat Borovko 2001. 2010. V; S (p)
1.6.4. Kirovec Krievija Falenska 2016. Falenska Lat.šķ.s. 2001. 2010. V
1.6.5. Māra Latvija Stende 2016. Stende Stende 2001. 2010. V
1.6.6. Laima Latvija Stende 2019. Stende Stende 2001. 2010. V
1.6.7. Līva Latvija Stende 2016. Stende Stende 2001. 2010. V; S (z)
1.7. Griķi
1.7.1. Anita
Belorusskaja Baltkrievija BZZPI Lat.šķ.s. 2001. 2010. V
1.8. Zirņi
1.8.1. Sārtziedu (pelēkie)
1.8.1.1. Alma Latvija Priekuļi 2019. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. S (l)
1.8.1.2. Grapis Vācija Nordsaat Borovko 2001. 2010. V
1.8.1.3. Rota Latvija Priekuļi 2003. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. V
1.8.1.4. Selga Latvija Priekuļi 2025. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. V
1.8.1.5. Vitra Latvija Priekuļi 2019. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. V
1.8.2. Baltziedu (dzeltenie, zaļie)
1.8.2.1. Baltic Vācija LOCHOW Cers 2001. 2010. S (l)
1.8.2.2. Lāsma Latvija Priekuļi 2023. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. V
1.8.2.3. Odalett Zviedrija Svalöf Saldus L 2001. 2010. V
1.8.2.4. Swing Nīderlande Cebeco Certa 2001. 2010. V
1.8.2.5. Uladovskij
Harčovik Ukraina Uladova Lat.šķ.s. 2001. 2010. V
1.9. Vasaras vīķi
1.9.1. Cēsu vietējie Latvija Priekuļi Priekuļi 2001. 2010.
1.9.2. Kuršai Lietuva Liet. ZI Lat.šķ.s. 2001. 2010.
1.9.3. Tverai Lietuva Liet. ZI Lat.šķ.s. 2001. 2010.
1.10. Lopbarības pupas
1.10.1. Scirocco Vācija Lembke Borovko 2001. 2010.
1.11. Dzeltenā lupīna
1.11.1. Kurzeme Latvija Selekcija 2025. Selekcija Selekcija 2001. 2010.
 
2. Bumbuļaugi
2.1. Kartupeļi
2.1.1. Agrīnās
2.1.1.1. Agrie
dzeltenie Latvija Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. G; PF
2.1.1.2. Anosta Nīderlande Agrico Kalnāres 2001. 2010. (N); G; Pči
2.1.1.3. Borodjanskij
rozovij Ukraina ULZAKI 2019. Viļāni Pēt.pat. 2001. 2010. G; S
2.1.1.4. Fresko Nīderlande Agrico 2007. Agrico Kalnāres 2001. 2010. (N); G; Pči
2.1.1.5. Impala Nīderlande Agrico 2015. Agrico Kalnāres 2001. 2010. (N); G
2.1.1.6. Madara Latvija Priekuļi 2016. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. G
2.1.1.7. Mutagēnagrie Latvija Saulītis 2017. Saulītis Pēt.pat. 2001. 2010. G; PF; Pči
2.1.1.8. Planta Vācija Solana Cers 2001. 2010. (N); G; S
2.1.1.9. Priekuļu
visagrie Latvija Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. G
2.1.1.10. Rosara Vācija Solana Cers 2001. 2010. (N); G; S
2.1.1.11. Vineta Vācija EUROPL Aloja 2001. 2010. (N); G
2.1.2. Vidēji agrīnās
2.1.2.1. Adretta Vācija NORIKA Piekalnes 2001. 2010. G
2.1.2.2. Herta Nīderlande Agrico 2004. Agrico Kalnāres 2001. 2010. (N); G; Pči
2.1.2.3. Laimdota Latvija Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. G; S
2.1.2.4. Sante Nīderlande Agrico 2006. Agrico Kalnāres 2001. 2010. (N); G; PF
2.1.2.5. Skaidra Latvija Priekuļi 2018. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. (N); G; S
2.1.3. Vidēji vēlīnās
2.1.3.1. Bete Latvija Priekuļi 2023. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. G; S; L
2.1.3.2. Brasla Latvija Priekuļi 2019. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. (N); G; PC
2.1.3.3. Elkana Nīderlande Agrico Kalnāres 2001. 2010. (N); PC
2.1.3.4. Lasunok Baltkrievija BKZPI 2013. BKZPI Lat.šķ.s. 2001. 2010. G; S
2.1.3.5. Oleva Dānija Svenskt Aloja 2001. 2010. (N); PC
2.1.3.6. Prevalent Nīderlande Svenskt Aloja 2001. 2010. (N); PC
2.1.3.7. Raja Nīderlande Agrico Kalnāres 2001. 2010. (N); G
2.1.3.8. Saturna Nīderlande Agrico LFOOD 2001. 2010. (N); PC; Pči
2.1.3.9. Spīdola Latvija Saulītis 2017. Saulītis Pēt.pat. 2001. 2010. (N); G
2.1.3.10. Ukrainskij
rozovij Ukraina Viļāni Viļāni 2001. 2010. G
2.1.3.11. Vebeca Nīderlande Agrico Kalnāres 2001. 2010. (N); PC
2.1.3.12. Zīle Latvija Priekuļi 2019. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. (N); G; S
2.1.4. Vēlīnās
2.1.4.1. Asterix Nīderlande De ZPC 2016. De ZPC Veide 2001. 2010. (N); G; PF
2.1.4.2. Fianna Nīderlande Agrico Kalnāres 2001. 2010. (N); G; PF
2.1.4.3. Lauma Latvija Priekuļi 2016. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010. G; S; PC
 
3. Sakņaugi
3.1. Cukurbietes
3.1.1. Anna Zviedrija Novartis Mittas 2001. 2010. NE
3.1.2. Atair Vācija Strube Katan 2001. 2010. N
3.1.3. Axel Vācija Strube Katan 2001. 2010. NZ
3.1.4. Gala Vācija KWS Cers 2001. 2010. NE
3.1.5. Hanna Zviedrija Novartis Mittas 2001. 2010. N
3.1.6. Kestrel Vācija Strube Katan 2001. 2010. N
3.1.7. Kiwa Vācija KWS Cers 2001. 2010. NE
3.1.8. Manhattan Dānija Danisco Certa 2001. 2010. NE
3.1.9. Marathon Dānija Danisco Certa 2001. 2010. NE
3.1.10. Matador Dānija Danisco Certa 2001. 2010. NZ
3.1.11. Pilot Vācija Strube Katan 2001. 2010. N
3.1.12. Salut Vācija Strube Katan 2001. 2010. N
3.1.13. Vanessa Vācija KWS Cers 2001. 2010. NE
3.2. Lopbarības bietes
3.2.1. Kyros Dānija DLF Certa 2001. 2010.
3.3. Lopbarības kāļi
3.3.1. Lobiai Lietuva Liet. ZI Lat.šķ.s. 2001. 2010.
3.3.2. Vežaičiai Lietuva Liet. ZI Lat.šķ.s. 2001. 2010.
 
4. Šķiedraugi un eļļas augi
4.1. Garšķiedras lini
4.1.1. Vega-2 Lietuva Malnava Latg. L 2001. 2010.
4.1.2. Escalina Nīderlande Cebeco Certa 2001. 2010.
4.1.3. Laura Nīderlande Cebeco Certa 2001. 2010.
4.1.4. E-68 Baltkrievija Malnava Apsītes 2001. 2010.
4.2. Eļļas lini
4.2.1. Lirina Vācija DSV 2025. DSV Raunas r. 2001. 2010.
4.3. Ziemas rapsis
4.3.1. Express Vācija Lembke Borovko 2001. 2010.
4.3.2. Karola Vācija Saatzucht SW SIA 2001. 2010.
4.3.3. Kasimir Vācija Lembke 2025. Lembke Borovko 2001. 2010.
4.3.4. Lirajet Vācija DSV Raunas r. 2001. 2010.
4.4. Vasaras rapsis
4.4.1. Amica Vācija Raps 2025. Raps Borovko 2001. 2010.
4.4.2. Bingo Dānija DLF Certa 2001. 2010.
4.4.3. Iris Vācija Lembke Borovko 2001. 2010.
4.4.4. Liaison Vācija DSV Raunas r. 2001. 2010.
4.4.5. Licolly Vācija DSV Raunas r. 2001. 2010.
4.4.6. Licosmos Vācija DSV Raunas r. 2001. 2010.
4.4.7. Olga Vācija Lembke Borovko 2001. 2010.
4.4.8. Sponsor Zviedrija Svalöf Saldus L 2001. 2010.
4.4.9. Star Dānija DLF Certa 2001. 2010.
4.5. Vasaras ripsis
4.5.1. Mammut Zviedrija Svalöf SW SIA 2001. 2010.
4.5.2. Sisu Somija Boreal Agribalt 2001. 2010.
 
5. Zālaugi
5.1. Sarkanais āboliņš
5.1.1. Dižstende Latvija Stende 2023. Stende Stende 2001. 2010.
5.1.2. Dīvaja Latvija Skrīveri 2018. Skrīveri Skrīveri 2001. 2010.
5.1.3. Priekuļu 66 Latvija Priekuļi Priekuļi 2001. 2010.
5.1.4. Rajah Dānija DLF Certa 2001. 2010.
5.1.5. Renova Vācija DSV Raunas r. 2001. 2010.
5.1.6. Skrīveru agrais Latvija Skrīveri 2002. Skrīveri Skrīveri 2001. 2010.
5.1.7. Skrīveru tetra Latvija Skrīveri 2024. Skrīveri Skrīveri 2001. 2010.
5.1.8. Stendes agrais Latvija Stende Stende 2001. 2010.
5.1.9. Stendes vēlais 2 Latvija Skrīveri Skrīveri 2001. 2010.
5.2. Bastarda āboliņš
5.2.1. Menta Latvija Skrīveri 2024. Skrīveri Skrīveri 2001. 2010.
5.2.2. Priekuļu
tetraploids Latvija Priekuļi 2003. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010.
5.3. Baltais āboliņš
5.3.1. Lirepa Vācija DSV Raunas r.
5.3.2. Milo Dānija DLF Certa 2001. 2010.
5.3.3. Priekuļu 61 Latvija Priekuļi 2003. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010.
5.4. Lucerna
5.4.1. Daisy Dānija DLF Certa 2001. 2010.
5.4.2. Planet Vācija DSV Raunas r. 2001. 2010.
5.4.3. Skrīveru Latvija Skrīveri 2012. Skrīveri Skrīveri 2001. 2010.
5.5. Austrumu galega
5.5.1. Gale Igaunija Ig. ZI Lejiņš 2001. 2010.
5.6. Timotiņš
5.6.1. Priekuļu 2 Latvija Priekuļi 2014. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010.
5.7. Pļavas auzene
5.7.1. Patra Latvija Skrīveri 2024. Skrīveri Skrīveri 2001. 2010.
5.7.2. Rita Latvija Priekuļi 2019. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010.
5.8. Sarkanā auzene
5.8.1. Priekuļu 45 Latvija Priekuļi Priekuļi 2001. 2010.
5.9. Pļavas skarene
5.9.1. Gatve Latvija Priekuļi Priekuļi 2001. 2010.
5.10. Ganību airene
5.10.1. Priekuļu 59 Latvija Priekuļi Priekuļi 2001. 2010.
5.10.2. Spīdola Latvija Skrīveri 2014. Skrīveri Skrīveri 2001. 2010.
5.11. Kamolzāle
5.11.1. Aukštuole Lietuva Liet. ZI Lat.šķ.s. 2001. 2010.
5.11.2. Priekuļu 30 Latvija Skrīveri Skrīveri 2001. 2010.
5.12. Pļavas lapsaste
5.12.1. Priekuļu 40 Latvija Skrīv. SS Skrīv. SS 2001. 2010.
5.13. Viengadīgā airene
5.13.1. Pollanum Vācija DSV Raunas r. 2001. 2010.
5.13.2. Uva Latvija Priekuļi 2018. Priekuļi Priekuļi 2001. 2010.
 
6. Zaļmasas augi
6.1. Kukurūza
6.1.1. Diamant Vācija KWS Cers 2001. 2010.
6.1.2. Husar Vācija KWS Cers 2001. 2010.
6.1.3. Loft Vācija KWS Cers 2001. 2010.
6.1.4. Speedy Vācija KWS Cers 2001. 2010.
6.2. Facēlija
6.2.1. Lisette Vācija DSV Raunas r. 2001. 2010.
 
7. Garšaugi
7.1. Ķimenes
7.1.1. Kamarde Latvija LLU Ak 2019. LLU Ak LLU Ak 2001. 2010.
8. Dārzeņi
8.1. Baltie galviņkāposti
8.1.1. Vidējie
8.1.1.1. Belorusskaja-455 Krievija Pūre Pūre 2001. 2010. S
8.2. Gurķi
8.2.1. Atklātam laukam, parastais tips
8.2.1.1. Dindoņa zaļie ķekaru Latvija Pūre Pūre 2001. 2010. S
8.2.2. Plēvju siltumnīcām
8.2.2.1. Pūres-70 F1 Latvija Pūre Pūre 2001. 2010.
8.2.2.2. Sprīdītis Latvija Pūre Pūre 2001. 2010.
8.3. Tomāti
8.3.1. Ziemas siltumnīcām, ziemas un rudens apritē
8.3.1.1. Kondīne, uzlabotā Latvija Pūre Pūre 2001. 2010.
8.3.2. Plēvju siltumnīcām
8.3.2.1. Jūrmala Latvija Pūre Pūre 2001. 2010.
8.3.2.2. Tīraines Latvija Pūre Pūre 2001. 2010.
8.4. Galda kāļi
8.4.1. Ābolu dzeltenie Latvija Pūre Pūre 2001. 2010.
8.5. Rutki
8.5.1. Ziemas melnie apaļie Latvija Pūre Pūre 2001. 2010.

 

Piezīmes

.

I. Sadaļā "Šķirni raksturojoši rādītāji" lietotie saīsinājumi:

1. Graudaugu intensitātes tipi:

* - intensīva tipa šķirne;

** - ļoti intensīva tipa šķirne.

2. Maizes cepamīpašības:

M vid - vidējas

M lab - labas

3. (N) - nematodes izturīga kartupeļu šķirne.

4. Iespējamie šķirņu izmantošanas veidi:

Graudaugi un pākšaugi:

V - vispārēja;

S - speciāla;

(l) - lopbarībai;

(a) - alum;

(z) - zaļbarībai;

(p) - pārtikai.

Kartupeļi:

G - galdam; S - salātiem;

PC - pārstrādei cietē; PF - pārstrādei frī;

Pči - pārstrādei čipsos; L - lopbarībai.

Kāposti:

S - piemēroti skābēšanai.

Gurķi:

S - piemēroti skābēšanai.

5. n Papildu prasības par šķirnes un kategoriju sēklu fizikālu vai ķīmisku apstrādi.

6. Cukurbiešu šķirņu tipi:

N - normālais tips;

NZ - normāla un cukura tipa hibrīds;

NE - ražības un cukura tipa hibrīds;

Z - augsta cukura satura tips.

 

II. Sadaļā "Selekcionāra tiesību īpašnieks", "Šķirnes uzturētājs" un "Šķirnes pārstāvis" lietotie saīsinājumi:

1. Agribalt SIA "Agribalt-Latvia"
2. Accker J.Acckermann & Co Saatzucht
3. Agrico AGRICO PROJECT BV
4. Aloja SIA "Aloja-Agro"
5. Apsītes Zemnieku saimniecība "Apsītes"
6. BKZPI Baltkrievijas Republikas kartupeļu zinātniskās pētniecības institūts
7. Boreal Boreal Plant Breeding Ltd
8. Borovko Lilija Borovko
9. BZZPI Baltkrievijas Zemkopības un lopbarības zinātniskās pētniecības institūts
10. Cebeco Cebeco Zaden BV
11. Cers Firma "Cers" SIA
12. Certa SIA "Certa"
13. CMJ V.Dokučajeva vārdā nosauktais Centrālo melnzemes joslu lauksaimniecības
zinātniskās pētniecības institūts
14. CRNZ Krievijas Nemelnzemes zonas Centrālo rajonu Lauksaimniecības zinātniskās
pētniecības institūts
15. Danisco Danisco seed
16. Danko Danko Hodovla Rošlin sp. z. o. o.
17. De ZPC Coöp. Telersvereniging voor de Afzet van Landbouwproducten "De Z.P.C." B. A
18. DLF DLF Trifolium A/s
19. DSV Deutsche Saatveredelung Lippstadt-Bremen GmbH
20. EUROPL EUROPLANT
21. Falenska Krievijas Ziemeļu-Austrumu lauksaimniecības ZPI, Falenskas selekcijas stacija
22. Ig. ZI Igaunijas Zemkopības zinātniski pētnieciskais institūts
23. Kalnāres Zemnieku saimniecība "Kalnāres"
24. Katan Sergejs Kataņenko
25. KWS KWS Kleinvanzlebener saatzucht AG
26. Lat.šķ.s. SIA "Latvijas šķirnes sēklas"
27. Latg. L SIA "Latgales lini"
28. Lejiņš Zemnieku saimniecība "Palātas"
29. Lembke NORDDEUTSCHE PFLANZEZUCHT Hans-Georg Lembke KG
30. LFOOD A/s LATFOOD
31. Liet. ZI Lietuvas Zemkopības institūts
32. LKF Landbrugets Kartoffelfond
33. LLU Ak Latvijas Lauksaimniecības universitātes Augkopības katedra
34. LOCHOW LOCHOW-PETKUS GmbH
35. Malnava Valsts Malnavas lauksaimniecības tehnikums
36. Mittas Dr. Vitalijus Mittas
37. Nas Kob Hodowla Rošlin Rolniczyh "NASIONA KOBIERZYC" Sp. z. o. o.
38. Nordsaat NORDSAAT Saatzuchtgesellschaft GmbH
39. NORIKA NORIKA Nordring-Kartoffelzucht-und Vermehrungs GmbH
40. Novartis Novartis Seeds AB
41. Pēt.pat. Individuālais uzņēmums "Pētersona patents"
42. Piekalnes Zemnieku saimniecība "Piekalnes"
43. Priekuļi Valsts BZU "Priekuļu selekcijas stacija"
44. Pūre Pūres dārzkopības izmēģinājumu stacija
45. Raps GbR Raps GbR Saatzucht Lundsgaard
46. Raunas r. SIA "Raunas rapsis"
47. Saatzucht Saatzucht Hadmersleben GmbH
48. Saldus L A/s "Saldus Labība"
49. Saulītis Alberts Saulītis
50. Selekcija Individuālais uzņēmums "Selekcija"
51. Skrīv. SS SIA "Skrīveru sēklkopības sabiedrība"
52. Skrīveri LLU Skrīveru zinātnes centrs
53. Solana Solana Agrar - Produkte GmbH & Co. KG. Hamburg
54. Stende BOVZU Valsts Stendes selekcijas stacija
55. Strube Strube Dieckmann
56. Svalöf Svalöf Weibull AB
57. Svenskt Svensk Potatisudsade (Zviedrija)
58. SW SIA "Svalöf Weibull" SIA (Dzintars Jaks)
59. Uladova Uladovas-Ļuļiņeckas selekcijas un izmēģinājumu stacija
60. ULZAKI Ukrainas lauksaimniecības zinātņu akadēmijas Kartupeļu audzēšanas institūts
61. Vecauce LLU, VBZU, mācību un pētījumu saimniecība "Vecauce"
62. Veide Irina Veide
63. Viļāni A/s Viļānu selekcijas un izmēģinājumu stacija

Zemkopības ministrs A.Slakteris

 
Tiesību akta pase
Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 369Pieņemts: 24.10.2000.Stājas spēkā: 01.01.2001.Zaudē spēku: 01.01.2002.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 380/383, 27.10.2000.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
12192
01.01.2001
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva