Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Saeima ir pieņēmusi un Valsts
prezidents izsludina šādu likumu:

Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem"

Izdarīt likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" (Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 1997, 4.nr.; 2003, 10.nr.; 2004, 8.nr.) šādus grozījumus:

1.Papildināt 1.panta ceturto daļu pēc vārda "transparentiem" ar vārdiem "vai citiem atribūtiem" un pēc vārdiem "teiktas runas" - ar vārdiem "kā arī mutvārdos izteikti atsevišķi saukļi, lozungi vai uzrunas".

2. Papildināt 2.pantu ar 6.punktu šādā redakcijā:

"6) publiskiem pasākumiem, kuri reglamentēti Publisku izklaides un svētku pasākumu drošības likumā."

3. 4.pantā:

papildināt ievaddaļu pēc vārda "organizators" ar vārdiem "pasākuma vadītājs, pasākuma vadītāja palīgs un kārtības uzturētājs";

izteikt 5.punktu šādā redakcijā:

"5) gada laikā ir sodīta administratīvā kārtā par sapulču, gājienu un piketu organizēšanas vai norises kārtības pārkāpšanu vai par sīko huligānismu, vai par ļaunprātīgu nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām, vai arī par sabiedrisko organizāciju darbības uzsākšanas vai izbeigšanas noteikumu pārkāpšanu;".

4. Papildināt 5.panta pirmo daļu ar vārdiem "kuras gada laikā nav sodītas administratīvā kārtā par sapulču, gājienu un piketu organizēšanas vai norises kārtības pārkāpšanu".

5. Papildināt 8.pantu pēc vārda "trans­porta" ar vārdiem "un gājēju".

6. 9.pantā:

aizstāt pirmajā daļā vārdus "Sapulces un piketus" (attiecīgā locījumā) ar vārdiem "Sapulces, piketus un gājienus" (attiecīgā locījumā);

papildināt pirmo daļu pēc vārdiem "Ministru kabineta" ar vārdiem "pašvaldību domju (padomju) ēkām" un pēc vārda "prokuratūras" - ar vārdiem "policijas, ieslodzījuma vietu";

papildināt pantu ar ceturto daļu šādā redakcijā:

"(4) Pašvaldība var izdot saistošus noteikumus par sapulču, gājienu un piketu rīkošanas kārtību un norisi atsevišķās vietās."

7. 11.panta pirmajā daļā:

aizstāt 1.punktā vārdus "ieročus vai citus priekšmetus" ar vārdiem "vielas, ieročus vai citus priekšmetus";

izslēgt 4.punktu.

8. 12.pantā:

izslēgt pirmo daļu;

izteikt otrās daļas trešo teikumu šādā redakcijā:

"Pieteikuma norakstu pašvaldība nosūta vietējai valsts policijas iestādei.";

aizstāt trešajā daļā vārdu "trīs" ar vārdu "piecas";

papildināt pantu ar jaunu trešo daļu šādā redakcijā:

"(3) Pieteikumam pievieno:

1) to līgumu kopijas, kurus pasākuma organizators noslēdzis ar kārtības uzturētājiem, personām, kas atbildīgas par sabiedrisko kārtību un drošību pasākuma laikā (uzrādot oriģinālus);

2) pasākuma norises vietas īpašnieka vai pārvaldnieka rakstveida piekrišanu tā rīkošanai, ja viņš nav pasākuma organizators un pasākums tiek rīkots uz viņa privātajā īpašumā esošās zemes vai uz privātajā īpašumā vai privātajā lietošanā esošajiem zemes gabaliem.";

uzskatīt līdzšinējo trešo, ceturto un piekto daļu attiecīgi par panta ceturto, piekto un sesto daļu.

9. Papildināt 13.panta otro daļu pēc vārda "transporta" ar vārdiem "un gājēju".

10. 14.pantā:

izslēgt ceturto daļu;

izteikt piekto un sesto daļu šādā redakcijā:

"(5) Kārtības uzturētāju skaitu nosaka organizators ar tādu aprēķinu, lai viņi spētu nodrošināt pasākuma mierīgu un organizētu norisi. Organizators ir tiesīgs arī pēc pieteikuma iesniegšanas nomainīt atsevišķus kārtības uzturētājus vai palielināt viņu skaitu.

(6) Ja plānotais pasākuma dalībnieku skaits pārsniedz simtu, uz katriem simt dalībniekiem norīko ne mazāk par diviem kārtības uzturētājiem. Ja no kompetentas iestādes saņemta informācija, ka pasākuma mierīga un organizēta norise ir apdraudēta, attiecīgā vietējā pašvaldība var pieprasīt, lai organizators nodrošina ne mazāk kā četrus kārtības uzturētājus uz katriem simt dalībniekiem.";

izteikt septītās daļas otro teikumu šādā redakcijā:

"Šajā gadījumā kārtības uzturētāju skaits nosakāms, ievērojot šā panta sestās daļas nosacījumus."

11. 15.pantā:

izteikt pirmo daļu šādā redakcijā:

"(1) Pieteikumu par sapulces, gājiena vai piketa rīkošanu izskata attiecīgās pašvaldības domes (padomes) priekšsēdētājs vai viņa pilnvarota pašvaldības amatpersona (turpmāk - pašvaldības amatpersona).";

papildināt trešās daļas 3.punktu pēc vārda "transporta" ar vārdiem "vai gājēju";

izteikt ceturto daļu šādā redakcijā:

"(4) Pēc tam, kad pašvaldības amatpersona izskatījusi pieteikumu par sapulces, gājiena vai piketa rīkošanu, tā ne agrāk kā 10 dienas un ne vēlāk kā 48 stundas pirms pasākuma sākuma veic vienu no šādām darbībām:

1) izsniedz izziņu, kas apliecina, ka pašvaldībai nav iebildumu pret pasākuma rīkošanu;

2) izsniedz izziņu, kas apliecina, ka pašvaldībai nav iebildumu pret pasākuma rīkošanu, nosakot ierobežojumus pasākuma rīkošanai;

3) izsniedz motivētu atteikumu.";

papildināt pantu ar jaunu piekto daļu šādā redakcijā:

"(5) Pēc tam, kad izsniegta šā panta ceturtās daļas 1. vai 2.punktā minētā izziņa, attiecīgā vietējā pašvaldība veic visas nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu pasākuma netraucētu norisi. Izziņā tiek norādīts pasākuma veids, laiks, vieta, vadītājs, vadītāja palīgs un kārtības uzturētājs.";

uzskatīt līdzšinējo piekto un sesto daļu attiecīgi par panta sesto un septīto daļu;

aizstāt līdzšinējā sestajā daļā vārdu "piektajā" ar vārdu "sestajā";

papildināt pantu ar astoto un devīto daļu šādā redakcijā:

"(8) Pašvaldības amatpersona var noteikt tādus ierobežojumus, lai vairāki pasākumi netraucētu cits cita norisei un lai netiktu apdraudēti attiecīgo pasākumu dalībnieki.

(9) Pašvaldības amatpersona var noteikt tādus ierobežojumus, lai sapulce, gājiens vai pikets netraucētu tāda publiska pasākuma norisi un neapdraudētu tā dalībniekus, kurš tiek rīkots svētku, atceres vai atzīmējamās dienās un atbilst attiecīgo dienu raksturam."

12. Izteikt 17.pantu šādā redakcijā:

"17.pants. (1) Pašvaldības amatpersonas noteiktos ierobežojumus un atteikumu var pārsūdzēt tiesā. Tāpat var pārsūdzēt amatpersonas rīcību, ja tā neizskata pieteikumu šā likuma 15.pantā noteiktajā laikā un kārtībā.

(2) Administratīvā rajona tiesa šā panta pirmajā daļā minētās lietas izskata triju dienu laikā no pieteikuma saņemšanas dienas Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

(3) Atbildētājs paskaidrojumus un pierādījumus sniedz tiesas sēdē, ievērojot Administratīvā procesa likumā atbildētājam noteikto pierādīšanas apjomu.

(4) Administratīvās rajona tiesas spriedums, kas pieņemts par šā panta pirmajā daļā minētajiem jautājumiem, izpildāms nekavējoties."

13. 18.pantā:

papildināt pantu ar jaunu otro daļu šādā redakcijā:

"(2) Sapulces laikā drīkst izmantot megafonu, mikrofonu un citas skaņu pastiprinošas iekārtas tikai tādos gadījumos, kad tas saskaņots ar pašvaldības amatpersonu.";

uzskatīt līdzšinējo otro, trešo un ceturto daļu attiecīgi par panta trešo, ceturto un piekto daļu.

Likums stājas spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas.

Likums Saeimā pieņemts 2005.gada 3.novembrī.

Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga

Rīgā 2005.gada 22.novembrī

Redakcijas piebilde: likums stājas spēkā ar 2005.gada 23.novembri.

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi likumā "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Saeima Veids: likums Pieņemts: 03.11.2005.Stājas spēkā: 23.11.2005.Tēma: Valsts drošība un aizsardzība; Cilvēktiesības; Administratīvās atbildības ceļvedisPublicēts: Latvijas Vēstnesis, 186, 22.11.2005.; Latvijas Republikas Saeimas un Ministru Kabineta Ziņotājs, 24, 22.12.2005.
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Anotācija / tiesību akta projekts
121777
23.11.2005
84
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)