Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Latvijas Republikas Ministru kabineta sēdes protokola Nr.49 izraksts

Rīgā 2000.gada 17.oktobrī

22.§

Priekšlikumi apdrošināšanas prēmijām paredzēto subsīdiju saistīšanai ar subsīdiju pretendentu veikto riska apdrošināšanu

Apspriešanā piedalījās: A.Slakteris, V.Makarovs, A.Požarnovs, A.Bērziņš.

Nolēma:

1. Akceptēt Zemkopības ministrijas priekšlikumus apdrošināšanas prēmijām paredzēto subsīdiju saistīšanai ar subsīdiju pretendentu veikto riska apdrošināšanu.

2. Zemkopības ministrijai precizēt priekšlikumu 6.3.apakšpunktu un iesniegt tos Valsts kancelejā.

3. Zemkopības ministrijai programmas "Valsts atbalsts Eiropas Savienības kvalitātes prasībām atbilstošas produkcijas ražošanai" ietvaros nodrošināt finansējumu sējumu un ilggadīgo stādījumu apdrošināšanas prēmiju subsidēšanai.

23.§

Par PHARE 2001.gada Nacionālās programmas sagatavošanas gaitu

Apspriešanā piedalījās: G.Bērziņš, A.Ūbelis, E.Kušners, S.Harbacēviča, A.Gorbunovs, V.Makarovs, A.Bērziņš.

Nolēma:

1. Pieņemt zināšanai sniegto informāciju par sagatavošanās gaitu PHARE 2001.gada Nacionālajai programmai.

2. Izdarīt grozījumus ar Ministru kabineta 2000.gada 25.jūlija sēdes protokolu (Nr.33, 30.§ 2.punkts) apstiprinātajā "PHARE 2001.gada Nacionālās programmas sadaļu "Institūciju stiprināšana" un "Investīcijas acquis " prioritāšu sarakstā" un svītrot no prioritāšu saraksta 2.punktu "Uzņēmējdarbības vides sakārtošana atbilstoši jaunajam Komerclikumam", 3.punktu "Tirgus uzraudzība nepārtikas preču sektorā", 5.punktu "Vienotas pārtikas drošības uzraudzības sistēmas izveide un produktu kvalitātes uzlabošana", 6.punktu "Nodarbinātības politikas attīstības un ieviešanas mehānisma pilnveidošana", 7.punktu "Tiesu sistēmas stiprināšana", 10.punktu "Valsts pārvaldes reforma" un 12.punktu "Sabiedrības izpratnes veidošana par pievienošanos Eiropas Savienībai".

3. Satiksmes ministrijai, pamatojoties uz pievienošanās partnerības prioritāti transporta jomā - "Kuģošanas drošība", Labklājības ministrijai, pamatojoties uz prioritāti sociālajā sektorā - "Sociālo partneru kapacitātes stiprināšana un divpusējā dialoga veicināšana", un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, pamatojoties uz prioritāti vides sektorā - "Administratīvās kapacitātes stiprināšana", izvērtēt prioritāšu aktualitāti, rast iespēju izstrādāt projektus PHARE 2001.gada Nacionālās programmas ietvaros un par lēmumu līdz š.g. 20.oktobrim informēt īpašu uzdevumu ministru sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām.

4. Ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm precizēt līdzfinansējuma apjomus, norādot programmu (apakšprogrammu), no kuras ir paredzēts līdzfinansēt projektu, un līdz š.g. 24.oktobrim iesniegt informāciju Finansu ministrijā.

5. Īpašu uzdevumu ministra sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām sekretariātam kopīgi ar Kultūras ministriju precizēt Latvijas dalības maksu Eiropas Savienības kopienu programmās 2002.gadā.

6. Īpašu uzdevumu ministra sadarbībai ar starptautiskajām finansu institūcijām sekretariātam kopīgi ar ministrijām un citām centrālajām valsts iestādēm precizēt iesniegtā materiāla 7.lpp. tabulu "Eiropas Komisijai iesniegto projektu izmaksas (milj. eiro)" atbilstoši 20.septembrī notikušās diskusijas ar Eiropas Komisijas pārstāvjiem rezultātiem un šim protokollēmumam, kā arī attiecīgi precizēt PHARE 2001.gada Nacionālās programmas sadaļu "Institūciju stiprināšana" un "Investīcijas acquis " prioritāšu sarakstu un līdz š.g. 8.novembrim iesniegt Valsts kancelejā.

33.§

Par privatizējamās valsts akciju sabiedrības "Latvijas Eksportkredīts" turpmāko darbību

Apspriešanā piedalījās: A.Kalvītis, L.Kalniņa, J.Naglis, E.Repše, G.Bērziņš, A.Gorbunovs, V.Makarovs, J.Krūmiņš, A.Bērziņš.

Nolēma:

1. Pieņemt zināšanai sniegto informāciju.

2. Ekonomikas ministrijai:

2.1. līdz 2000.gada 10.decembrim sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā rīkojuma projektu, kas paredz no privatizācijas procesā iegūtajiem līdzekļiem 250000 latu novirzīt privatizējamās valsts akciju sabiedrības "Latvijas Eksportkredīts" saistību segšanai un Privatizācijas aģentūrai pārņemt akciju sabiedrības "Auda" saistības un nodrošināt piešķirto līdzekļu atmaksu;

2.2. līdz 2000.gada 10.decembrim sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā rīkojuma projektu par privatizējamās valsts akciju sabiedrības "Latvijas Eksportkredīts" restrukturizāciju, paredzot nodot valsts bezpeļņas organizācijas sabiedrības ar ierobežotu atbildību "Latvijas Garantiju aģentūra" kapitāla daļas Ekonomikas ministrijai;

2.3. izvērtēt privatizējamās valsts akciju sabiedrības "Latvijas Eksportkredīts" darbības rezultātā uzņemtās saistības, veikt risku analīzi un iesniegt attiecīgu informāciju izskatīšanai Ministru kabinetā;

2.4. noteiktā kārtībā vērsties pret atbildīgajām amatpersonām par nodarīto zaudējumu piedziņu un iesniegt attiecīgu informāciju izskatīšanai Ministru kabinetā.

34.§

Par bezpeļņas organizācijas valsts akciju sabiedrības "Privatizācijas aģentūra" likvidāciju

Apspriešanā piedalījās: A.Kalvītis, V.Makarovs, J.Naglis, A.Gorbunovs, A.Požarnovs, G.Bērziņš, A.Bērziņš.

Nolēma:

1. Jautājumu turpināt izskatīt Ministru kabineta sēdē š.g. 31.oktobrī.

2. Ekonomikas ministrijai nedēļas laikā iesniegt Valsts kancelejā precizētu protokollēmuma projektu un rīkojuma projektu, kā arī informāciju, kurā iekļaut:

2.1. ziņas par Privatizācijas aģentūras īpašumā un valdījumā esošo mantu (arī kapitāla daļas);

2.2. pārskatu par normatīvos aktos minētajām Privatizācijas aģentūras funkcijām, to pārņēmējiem un nodošanas grafiku;

2.3. to normatīvo aktu pilnīgu sarakstu, kuros būs nepieciešami attiecīgi grozījumi;

2.4. pārskatu par Privatizācijas aģentūras pārvaldes sistēmu likvidācijas posmā.

35.§

Par Lauksaimniecības subsīdiju valsts programmu 2000.gadam

Apspriešanā piedalījās: A.Slakteris, A.Gorbunovs, A.Požarnovs, A.Bērziņš.

Nolēma:

1. Akceptēt Zemkopības ministrijas iesniegto precizēto "Lauksaimniecības subsīdiju valsts programmu 2000.gadam".

2. Zemkopības ministrijai līdz 2000.gada 27.oktobrim precizēt finansēšanas plānus valsts budžeta programmai 01.00 "Valsts atbalsts Eiropas Savienības kvalitātes prasībām atbilstošas produkcijas ražošanai" un iesniegt tos Finansu ministrijā.

3. Valsts kasei līdz grozījumiem likumā "Par valsts budžetu 2000.gadam" piešķirt novembrim papildu asignējumu lauksaimniecības subsīdijām programmā 01.00.00 "Valsts atbalsts Eiropas Savienības kvalitātes prasībām atbilstošas produkcijas ražošanai" 2,2 milj. latu apmērā no paredzētā Latvijas nacionālā līdzfinansējuma SAPARAD programmai.

4. Atzīt par spēku zaudējušu Ministru kabineta 2000.gada 22.augusta sēdes protokollēmuma (prot. Nr.39, 56.§) "Par lauksaimniecības subsīdiju valsts programmu 2000.gadam" 1.punktu.

Ministru prezidents A.BĒRZIŅŠ

Valsts kancelejas direktora vietā - direktora vietniece tiesību aktu lietās A.Kveska

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Latvijas Republikas Ministru kabineta sēdes protokola Nr.49 izraksts Izdevējs: Ministru kabinets Veids: protokola izraksts Numurs: 49Pieņemts: 17.10.2000.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 370/372, 20.10.2000.
12016
674
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)