Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Satiksmes ministrijas Aviācijas departamenta noteikumi Nr.1

Rīgā 2000.gada 10.februārī

Noteikumi par maksu par aeronavigācijas un lidostu pakalpojumiem

Izdoti saskaņā ar likuma "Par aviāciju" 28.pantu

1. Šie noteikumi nosaka maksu par aeronavigācijas un lidostu pakalpojumiem un to iekasēšanas kārtību par apkalpošanu Rīgas lidojumu informācijas rajonā (FIR) un starptautiskajās lidostās "Rīga" un "Liepāja":

2. Maksu par aeronavigācijas pakalpojumiem maršrutā iekasē par apkalpošanu Rīgas lidojumu informācijas rajonā (FIR), pamatojoties uz lidmašīnas maksimālo pacelšanās svaru (MTOW), un to nosaka šādi:

R=P x D x W,

kur:

R - maksa par maršrutā saņemtajiem aeronavigācijas pakalpojumiem;

P - maksas vienības izcenojums Rīgas lidojumu informācijas rajonā (FIR). Maksas vienības izcenojums ir 35 ASV dolāri. Maksas vienības izcenojums starptautiskajos maršrutos, kuru valsts akciju sabiedrības "Latvijas gaisa satiksme" uzdevumā iekasē Centrālais maršrutu maksājumu birojs (CROC), ir 35,52 ASV dolāri.

D - 1/100 daļa no visa attāluma, kas veikts Rīgas lidojumu informācijas rajonā, kuru pārrēķina pēc lielā loka maršruta un izsaka kilometros ar precizitāti divas zīmes aiz komata. Gaisakuģim nosēžoties Latvijas Republikas lidlaukos vai paceļoties no tiem, šis attālums tiek samazināts par 20 km;

W = gaisakuģa svara faktors, kuru aprēķina šādi:

maksimālais pacelšanās svars
W = ÷ ------------------------
50

t.i., velkot kvadrātsakni no dalījuma, ko iegūst, gaisakuģa maksimāli pieļaujamā pacelšanās svara metrisko tonnu skaitu, kas minēts lidojuma derīguma sertifikātā, lidojuma instrukcijā vai citā līdzīgā oficiālā dokumentā, dalot ar skaitli 50.

3. Maksa par gaisakuģu pacelšanos un nosēšanos Latvijas Republikas lidostās:

3.1. pamattarifs lidostā "Rīga" tiek noteikts 13,9 ASV dolāru apmērā par katriem 1000 gaisa kuģa maksimālā pacelšanās svara kg (noapaļojot uz augšu līdz 1000 kg);

3.2. pamattarifs lidostā "Liepāja" tiek noteikts 12,7 ASV dolāru apmērā par katriem 1000 gaisakuģa maksimālā pacelšanās svara kg (noapaļojot uz augšu līdz 100 kg), tajā skaitā lidostas iekasētā daļa ir 8,2 ASV dolāri, bet VAS "Latvijas gaisa satiksme" - 4,5 UASV dolāri.

4. No 1. aprīļa līdz 30. septembrim no ppulksten 22 līdz 6 un no 1. oktobra līdz 31. martam no pulksten 16 līdz 6 pēc vietējā laika tiek aprēķināta un iekasēta papildu samaksa 20% apmērā no pamattarifa summas.

5. Pamattarifs tiek paaugstināts par 15%, ja sniegti meteoroloģiskie pakalpojumi.

6. Maksa par perona stāvvietu:

6.1. pirmās 3 stundas bez maksas;

6.2. lidostā "Rīga" un "Liepāja" par katriem gaisakuģa maksimāli pieļaujamā pacelšanās svara 1000 kg un katrām nākamajām 24 stundām - 1,3 ASV dolāri;

6.3. lidostā "Liepāja" minimālā maksa ir 5 ASV dolāri.

7. Maksa par lidostas drošības pasākumiem:

7.1. lidostā "Rīga" - 15 ASV dolāri par katru izlidojošo komercpasažieri;

7.2. lidostā "Liepāja" - 6 ASV dolāri par katru izlidojošo pasažieri.

8. Pasažieru izlidošanas nodeva saskaņā ar Ministru kabineta 1999.gada 2.februāra noteikumiem nr. 28 lidostā "Rīga" par katru izlidojošo pasažieri ir Ls 7.

9. Nulles tarifs tiek piemērots:

9.1. attiecībā uz šo noteikumu 1.-5. punktā minētajiem maksājumiem:

9.1.1. lidojumiem, kuri tiek veikti, lai pārvadātu Latvijas valsts vai valdības vadītājus, kuri dodas oficiālās vizītēs;

9.1.2. lidojumiem, kurus veic valsts lidmašīnas (saskaņā ar ICAO valsts lidmašīnas definīciju);

9.1.3. lai veiktu meklēšanas un glābšanas darbus pēc kompetenta aviācijas meklēšanas un glābšanas dienesta rīkojuma;

9.1.4. lidojumiem, kuri beidzas lidlaukā, no kura gaisakuģis pacēlies un nav nosēdies citā lidlaukā (piespiedu atgriešanās);

9.1.5. lidojumiem, kuri tiek veikti Rīgas lidojumu informācijas rajonā (FIR) atbilstoši Vizuālo lidojumu noteikumiem (VFR) ārpus kontrolējamās gaisa telpas robežām.

9.2. Šo noteikumu 7.punktā minētā nodeva netiek piemērota pasažieriem, kuri nav sasnieguši divu gadu vecumu, kā arī tranzītpasažieriem.

10. Maksas par aeronavigācijas un lidostu pakalpojumiem iekasēšanas kārtība.

10.1. gaisakuģa īpašnieks un lietotājs ir vienlīdz atbildīgi par saņemto pakalpojumu apmaksu;

10.2. maksājumus veic 30 dienu laikā no rēķina izrakstīšanas brīža. Ja maksājumu termiņš sakrīt ar sestdienu vai svētdienu, vai svētku dienu, maksājumus veic nākošajā darba dienā. Ja maksājums nav veikts, tad gaisakuģa īpašnieks vai lietotājs maksā Latvijas Republikas Civillikumā noteiktos procentus, ja līgumā nav noteikts citādi;

10.3. rēķinus par aeronavigācijas pakalpojumiem, kas sniegti starptautiskajā lidojuma maršrutā Rīgas lidojumu informācijas rajonā (FIR), Latvijas Republikas gaisa telpas izmantošanas un gaisa satiksmes organizēšanas valsts akciju sabiedrības "Latvijas gaisa satiksme" vārdā un uzdevumā piesūta un maksājumus iekasē EIROKONTOLES Centrālais maršrutu maksājumu birojs (CRCO), ja iekasēšanu neveic minētā akciju sabiedrība.

10.4. Pasažieru izlidošanas nodevas iekasēšanu veic Latvijas Republikas Ministru kabineta 1999.gada 2.februāra noteikumos nr.28 noteiktajā kārtībā.

11. Atzīt par spēku zaudējušiem Aviācijas departamenta 1999. gada 5.oktobra noteikumus nr.2 "Noteikumi par maksu par aeronavigācijas un lidostu pakalpojumiem".

Aviācijas departamenta direktors A.Muižnieks

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Noteikumi par maksu par aeronavigācijas un lidostu pakalpojumiem Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Satiksmes ministrija Veids: noteikumi Numurs: 1Pieņemts: 10.02.2000.Stājas spēkā: 16.02.2000.Zaudē spēku: 07.02.2001.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 47/50, 15.02.2000.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Tiesību akti, kuriem maina statusu
1174
16.02.2000
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)