Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Valsts ieņēmumu dienesta rīkojums Nr.112

Rīgā 2000.gada 11.februārī

Par valsts nodevas par jūras navigācijas pakalpojumiem (bāku nodevas) pārskatu aizpildīšanas un iesniegšanas kartību

Lai nodrošinātu Ministru kabineta 2000.gada 18.janvāra noteikumu Nr.23 "Noteikumi par valsts nodevu par jūras navigācijas pakalpojumiem (bāku nodevu)" izpildi:

1) apstiprināt "Valsts nodevas par jūras navigācijas pakalpojumiem (bāku nodevas) pārskatu aizpildīšanas un iesniegšanas kārtību";

2) rīkojumu un ar šo rīkojumu apstiprināto "Valsts nodevas par jūras navigācijas pakalpojumiem (bāku nodevas) pārskatu aizpildīšanas un iesniegšanas kārtību" publicēt laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektors A.Sončiks

Valsts nodevas par jūras navigācijas pakalpojumiem (bāku nodevas) pārskatu aizpildīšanas un iesniegšanas kārtība

Izdota saskaņā ar likuma "Par Valsts ieņēmumu dienestu" 8.panta 4.punktu

1. Šī valsts nodevas par jūras navigācijas pakalpojumiem (bāku nodevas) pārskatu aizpildīšanas un iesniegšanas kārtība izstrādāta, lai nodrošinātu Ministru kabineta 2000.gada 18.janvāra noteikumu Nr.23 "Noteikumi par valsts nodevu par jūras navigācijas pakalpojumiem (bāku nodevu)" izpildi un paredz pārskatu aizpildīšanas un iesniegšanas kārtību par aprēķināto un valsts pamatbudžetā iemaksāto valsts nodevu par jūras navigācijas pakalpojumiem (bāku nodevu).

2. Par katru pārskata mēnesi Latvijas Jūras administrācija līdz nākamā mēneša desmitajam datumam iesniedz vai nosūta ierakstītā vēstulē pa pastu Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajām iestādēm, kurās kuģu aģenti ir reģistrējušies kā nodokļu maksātāji, pārskatus par aprēķināto bāku nodevu (1.pielikums).

Šajā pārskatā norāda kuģa aģenta - uzņēmuma (uzņēmējsabiedrības) nosaukumu, ostu, kurā ienākuši kuģi, kuģa nosaukumu, kuģa tipu, karogu, kuģa bruto tonnāžu, bāku nodevas likmi, aprēķināto bāku nodevu, likmes atvieglojumus (ja tādi ir), maksājuma summu. Ievērojot Ministru kabineta 2000.gada 18.janvāra noteikumu Nr.23 "Noteikumi par valsts nodevu par jūras navigācijas pakalpojumiem (bāku nodevu)" 12.punktā noteikto bāku nodevas ieskaitīšanas kārtību, pārskatā atsevišķi norāda informāciju par kuģiem, kas apkalpoti no pirmā līdz piecpadsmitajam datumam un par kuģiem, kas apkalpoti no sešpadsmitā datuma līdz mēneša beigām.

3. Ja kuģa kapteinis neizmanto kuģa aģenta pakalpojumus, un kuģa īpašnieks iemaksā bāku nodevu, pamatojoties uz ostas kapteiņa izrakstītu rēķinu, tad par katru pārskata mēnesi ostas kapteinis līdz nākamā mēneša desmitajam datumam iesniedz vai nosūta ierakstītā vēstulē pa pastu Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajai iestādei, kurā ir reģistrējusies attiecīgā ostas pārvalde, pārskatu par aprēķināto bāku nodevu (2.pielikums).

Ostas kapteinis šajā pārskatā norāda kuģa īpašnieku, kuģa nosaukumu, kuģa tipu, karogu, kuģa bruto tonnāžu, bāku nodevas likmi, aprēķināto bāku nodevu, likmes atvieglojumus (ja tādi ir), maksājuma summu.

4. Par katru pārskata mēnesi kuģa aģents līdz nākamā mēneša piecpadsmitajam datumam iesniedz vai nosūta ierakstītā vēstulē pa pastu Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālajai iestādei, kurā tas ir reģistrējies kā nodokļu maksātājs, pārskatu par samaksāto bāku nodevu (3.pielikums).

Pārskatā norāda aprēķināto un samaksāto bākas nodevas summu par kuģiem, kas apkalpoti no pirmā līdz piecpadsmitajam datumam un no sešpadsmitā datuma līdz mēneša beigām, samaksas datumu un samaksas dokumenta numuru.

5. Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālā iestāde:

- pārbauda bāku nodevu maksājumu summu ieskaitīšanu valsts pamatbudžetā;

- salīdzina informāciju par Latvijas Jūras administrācijas aprēķināto bāku nodevu ar kuģu aģentu iesniegtajiem pārskatiem par valsts pamatbudžetā pārskaitīto bāku nodevu.

Ja ir neatbilstība aprēķinātajā un nomaksātajā bāku nodevā, Valsts ieņēmumu dienesta teritoriālā iestāde rakstiski par to paziņo pārskatu iesniedzējiem.

 

1.pielikums

1PIEL.JPG (81978 BYTES)

2.pielikums

2PIEL.JPG (62240 BYTES)

3.pielikums

3PIEL.JPG (65746 BYTES)

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par valsts nodevas par jūras navigācijas pakalpojumiem (bāku nodevas) pārskatu aizpildīšanas un .. Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Valsts ieņēmumu dienests Veids: rīkojums Numurs: 112Pieņemts: 11.02.2000.Stājas spēkā: 11.02.2000.Zaudē spēku: 01.01.2002.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 47/50, 15.02.2000.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
1173
11.02.2000
85
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"