Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Ministru kabineta noteikumi Nr.305

Rīgā 2005.gada 3.maijā (prot. Nr.25 10.§)

Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 25.marta noteikumos Nr.174 "Audžuģimeņu noteikumi"

Izdoti saskaņā ar likuma "Par bāriņtiesām un pagasttiesām" 13.panta ceturto daļu

 

Izdarīt Ministru kabineta 2004.gada 25.marta noteikumos Nr.174 "Audžu­ģimeņu noteikumi" (Latvijas Vēstnesis, 2004, 54., 114.nr.) šādus grozījumus:

1. Papildināt noteikumu tekstu aiz vārda "laulātie" (attiecīgā locījumā) ar vārdu "(persona)" (attiecīgā locījumā).

2. Aizstāt 2.punktā vārdu "tiem" ar vārdiem "laulātajiem (personai)".

3. Izteikt 4.punktu šādā redakcijā:

"4. Bāriņtiesa (pagasttiesa), kas pieņēmusi lēmumu par audžuģimenes statusa piešķiršanu, ne retāk kā reizi gadā apseko audžuģimenes dzīves apstākļus, lai pārliecinātos, vai tie nav mainījušies, liedzot iespēju veikt audžuģimenes pienākumus."

4. Papildināt noteikumus ar 4.1 un 4.2 punktu šādā redakcijā:

"4.1 Bāriņtiesa (pagasttiesa), kas pieņēmusi lēmumu par bērna ievietošanu audžuģimenē, vai uz sadarbības līguma pamata - audžuģimenes dzīvesvietas bāriņtiesa (pagasttiesa) ne retāk kā reizi divos mēnešos apseko audžuģimenes dzīves apstākļus un izvērtē audžuģimenē ievietotā bērna aprūpi un viņa tiesību ievērošanu.

4.2 Ja bērnu ievieto audžuģimenē, kas nedzīvo attiecīgās bāriņtiesas (pagasttiesas) administratīvajā teritorijā, bāriņtiesa (pagasttiesa), kas pieņēmusi lēmumu par bērna ievietošanu audžuģimenē, un audžuģimenes dzīvesvietas bāriņtiesa (pagasttiesa) var noslēgt sadarbības līgumu, nosakot abu bāriņtiesu (pagasttiesu) pienākumu sadali audžuģimenes un bērna dzīves apstākļu apsekošanas, uzraudzības un bērna personisko un mantisko interešu aizstāvības jautājumos."

5. Izteikt 7.punktu šādā redakcijā:

"7. Lai pretendētu uz audžuģimenes statusa iegūšanu, vismaz vienam no laulātajiem (personai) jābūt vecumā no 25 līdz 60 gadiem. Uz audžuģimenes statusu aizliegts pretendēt laulātajiem (personai), kuri:

7.1. pieļāvuši bērna tiesību aizsardzības normatīvo aktu pārkāpumus;

7.2. pieļāvuši amorālu uzvedību darbā vai ārpus darba, un minētais fakts konstatēts ar tiesas spriedumu vai citu kompetentas iestādes lēmumu;

7.3. sodīti par noziegumiem, kuri saistīti ar vardarbību pret personu."

6. Papildināt 15.punktu aiz vārda "audžuģimenei" ar vārdiem "un Bērnu un ģimenes lietu ministrijai".

7. Papildināt noteikumus ar 16.1 punktu šādā redakcijā:

"16.1 Lai koordinētu audžuģimeņu darbību, Bērnu un ģimenes lietu ministrija veic audžuģimeņu uzskaiti."

8. Aizstāt 18.punktā vārdus "viens no audžuģimenes locekļiem" ar vārdiem "viens no laulātajiem vai persona, kas ieguvusi audžuģimenes statusu".

9. Papildināt noteikumus ar 18.1 punktu šādā redakcijā:

"18.1 Ja bāriņtiesai (pagasttiesai), kas ievieto bērnu audžuģimenē, nepie­ciešama informācija, kas ir audžuģimenes dzīvesvietas bāriņtiesas (pagasttiesas) rīcībā, to pieprasa no attiecīgās bāriņtiesas (pagasttiesas)."

10. Papildināt 19.punktu ar trešo teikumu šādā redakcijā:

"Pēc noteiktā laika izbeigšanās bāriņtiesa (pagasttiesa) bērna interesēs ar jaunu lēmumu var pagarināt bērna aprūpes laiku audžuģimenē."

11. Aizstāt 21.punktā vārdus "triju darbdienu laikā nosūta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļai" ar vārdiem "piecu darbdienu laikā nosūta Bērnu un ģimenes lietu ministrijai un audžuģimenes dzīvesvietas bāriņtiesai (pagasttiesai)".

12. Izteikt 32.punktu šādā redakcijā:

"32. Bāriņtiesa (pagasttiesa), kas pieņēmusi lēmumu par bērna ievietošanu audžuģimenē, vai, ja to paredz šo noteikumu 4.2 punktā noteiktais sadarbības līgums, audžuģimenes dzīvesvietas bāriņtiesa (pagasttiesa) aizstāv audžu­ģimenei nodotā bērna personiskās un mantiskās intereses attiecībās ar vecākiem un citām personām saskaņā ar likuma "Par bāriņtiesām un pagasttiesām" 15.pantu, kā arī nodrošina bērna mantas aizsardzību."

13. Izteikt 40.punktu šādā redakcijā:

"40. Atlīdzību un attiecīgos pabalstus audžuģimenei izmaksā:

40.1. pašvaldība, kura ir pieņēmusi lēmumu par bērna ievietošanu audžuģimenē, - atlīdzību par audžuģimenes pienākumu pildīšanu uz laiku, kas ir mazāks par mēnesi. Atlīdzību izmaksā tam audžuģimenes loceklim, kurš ir noslēdzis ar pašvaldību līgumu par bērna ievietošanu audžuģimenē;

40.2. pašvaldība, kura ir pieņēmusi lēmumu par bērna ievietošanu audžuģimenē, - pabalstu bērna uzturam un pabalstu apģērba un mīkstā inventāra iegādei. Minētos pabalstus izmaksā tam audžuģimenes loceklim, kurš ir noslēdzis ar pašvaldību līgumu par bērna ievietošanu audžuģimenē;

40.3. Bērnu un ģimenes lietu ministrija, pārskaitot naudu uz atlīdzības pieprasītāja bankas vai pasta norēķinu sistēmas kontu, - atlīdzību par audžuģimenes pienākumu pildīšanu uz laiku, kas ir ilgāks par mēnesi. Atlīdzību izmaksā tam audžuģimenes loceklim, kurš ir noslēdzis ar pašvaldību līgumu par bērna ievietošanu audžuģimenē."

14. Izteikt 1.pielikuma ievaddaļu šādā redakcijā:

"Mēs (es) vēlamies (vēlos) veidot audžuģimeni. Par sevi sniedzam (sniedzu) šādas ziņas:".

15. Aizstāt 2.pielikuma 3.2.apakšpunktā vārdus "Valsts sociālās apdroši­nāšanas aģentūras nodaļai" ar vārdiem "Bērnu un ģimenes lietu ministrijai".

Ministru prezidents A.Kalvītis

Bērnu un ģimenes lietu ministrs A.Baštiks

 

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 25.marta noteikumos Nr.174 "Audžuģimeņu noteikumi" Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 305Pieņemts: 03.05.2005.Stājas spēkā: 10.05.2005.Zaudē spēku: 01.01.2007.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 72, 09.05.2005.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
107581
10.05.2005
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)