Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

 

Ministru kabineta rīkojums Nr.738

Rīgā 2004.gada 5.oktobrī (prot. Nr.58 44.§)

Par Latviešu diasporas atbalsta programmu 2004.-2009.gadam

 

1. Atbalstīt Latviešu diasporas atbalsta programmas 2004.-2009.gadam (turpmāk - programma) kopsavilkumā ietverto risinājumu.

2. Noteikt Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātu par atbildīgo institūciju programmas īstenošanā.

3. Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātam sagatavot un līdz 2004.gada 25.oktobrim iesniegt Ministru kabinetā rīkojuma projektu par programmas īstenošanas konsultatīvās padomes personālsastāvu.

4. 2005.gadā programma īstenojama likumā par valsts budžetu kārtējam gadam piešķirto līdzekļu ietvaros. Jautājumu par valsts budžeta līdzekļu piešķiršanu programmas īstenošanai turpmākajiem gadiem izskatīt kopā ar nozaru ministriju budžeta prioritāšu pieteikumiem kārtējā gada valsts budžeta likumprojekta sagatavošanas procesā.

5. Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariātam katru gadu līdz 1.maijam iesniegt Ministru kabinetā informatīvu ziņojumu par programmas īstenošanu iepriekšējā gadā.

Ministru prezidents I.Emsis

Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās N.Muižnieks

 

(Ministru kabineta

2004.gada 5.oktobra rīkojums Nr.738)

Latviešu diasporas atbalsta programmas 2004.-2009.gadam

kopsavilkums

Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta vadībā tika izstrādāts Latviešu diasporas atbalsta programmas 2004.-2009.gadam projekts (turpmāk - programma) saskaņā ar valdības deklarācijas punktiem "Ārlietas" un "Integrācija".

Risināmā jautājuma būtība

Programmas tiešā mērķauditorija ir latviešu diasporas pārstāvji, kā arī viņu biedrības un organizācijas. Programmas netiešā mērķauditorija ir visa Latvijas sabiedrība, jo stipra latviešu diaspora ir pamats Latvijas pozitīva tēla veidošanai, ārvalstu atbalsta saņemšanai profesionālu un politisku mērķu īstenošanā, kā arī latviešu kultūras, tradīciju un mākslas popularizēšanai un izplatīšanai pasaules mērogā.

Programmas mērķis ir nostiprināt latviešu diasporas saistību ar Latviju, diasporas pārstāvju piederības izjūtu etniskajai dzimtenei un radīt vienotu sistēmu sadarbības uzturēšanai.

Piedāvātie risinājumi

Lai īstenotu minēto mērķi, programmā tiek paredzēti šādi uzdevumi:

• saglabāt un attīstīt latviešu diasporas pārstāvju etnisko, lingvistisko, kultūras identitāti un reliģisko piederību;

• nodrošināt un aktualizēt informācijas pieejamību par latviešu diasporu;

• uzturēt un nostiprināt diasporas pārstāvju un viņu biedrību, apvienību un centru regulārus sakarus ar Latviju;

• popularizēt pasaulē latviešu kultūru, tradīcijas un mākslu kā būtiskas Latvijas tēla sastāvdaļas;

• nodrošināt starpinstitūciju sadarbību, lai veicinātu latviešu diasporas atbalstu.

Papildus minētajiem uzdevumiem ir nepieciešams rīkot intensīvus valodas apguves kursus repatriantiem Latvijā, organizēt un atbalstīt valodas prakses un 3 x 3 nometnes, veidot latviešu centrus ārvalstīs, izveidot vienotu informatīvo datu bāzi par latviešu diasporas organizācijām, izstrādāt informatīvos materiālus tautiešiem ārvalstīs, finansiāli atbalstīt latviešu korus un deju grupas ārvalstīs, iesaistīt latviešu diasporas atbalsta pasākumos Latvijas pašvaldības, nevalstiskās organizācijas, darba devējus un uzņēmējus. Programmas rīcības plānā ir noteikti arī citi uzdevumi, kā arī nepieciešamais finansējums un atbildīgās institūcijas.

Īstenojot programmu, latviešu diasporas pārstāvjos stiprināsies piederības izjūta savai etniskajai dzimtenei, tiks apturēta latviešu valodas zināšanu pasliktināšanās, diasporas biedrības un organizācijas intensīvāk darbosies latviešu kultūras un mākslas popularizēšanā un aktīvāk iesaistīsies sadarbībā ar Latviju un latviešu biedrībām citos reģionos un valstīs. Latviešu diasporas pārstāvji un pasaules sabiedrība labāk iepazīs latviešu kultūru, tradīcijas un mākslu. Tiks palielinātas ārvalstu latviešu centru, biedrību, apvienību un organizāciju administratīvās un finansiālās iespējas. Latvijas valsts un pašvaldību iestādes, kā arī darba devēju un uzņēmēju organizācijas aktīvi sadarbosies ar latviešiem ārzemēs un tām administratīvajām teritorijām, kurās dzīvo latviešu diasporas pārstāvji.

Programmas īstenošanai papildus nepieciešamais finansējums un finansēšanas avoti

Programmas mērķu īstenošanai ik gadus papildus esošajam finansējumam 184406 latu apmērā nepieciešams piešķirt finanšu līdzekļus 313650 latu apmērā no vispārējiem budžeta ieņēmumiem.

Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās N.Muižnieks

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par Latviešu diasporas atbalsta programmu 2004.-2009.gadam Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: rīkojums Numurs: 738Pieņemts: 05.10.2004.Stājas spēkā: 05.10.2004.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 160, 08.10.2004.
Saistītie dokumenti
  • Politikas plānošanas dokuments
94728
05.10.2004
85
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)