Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Talsu novada domes saistošie noteikumi Nr. 10

Talsos 2021. gada 26. augustā (prot. Nr. 6, 14. p., lēmums Nr. 79)
Par pabalstu krīzes situācijā
PRECIZĒTI
2021. gada 30. septembrī
(prot. Nr. 9, 8. p., lēmums Nr. 194)

Izdoti saskaņā ar Sociālo pakalpojumu un
sociālās palīdzības likuma
36. panta sesto daļu
I. Vispārīgie jautājumi

1. Saistošie noteikumi nosaka Talsu novada pašvaldības pabalsta krīzes situācijā (turpmāk – pabalsts) apmēru, pieprasīšanas un piešķiršanas kārtību, kā arī mājsaimniecības, kurām ir tiesības saņemt pabalstu.

2. Pabalstu piešķir mājsaimniecībai, kura ir deklarējusi pamata dzīvesvietu un dzīvo Talsu novada administratīvajā teritorijā.

3. Sociālais dienests pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu 10 darba dienu laikā no dienas, kad saņemts iesniegums un visi nepieciešamie dokumenti.

II. Pabalsta piešķiršanas kārtība un apmērs

4. Lai saņemtu pabalstu persona ne vēlāk kā viena mēneša laikā no brīža, kad iestājusies krīzes situācija iesniegumu Talsu novada Sociālajam dienestam (turpmāk – Sociālais dienests) var iesniegt rakstveidā vai izteikt mutvārdos klātienē, sūtot pa pastu uz adresi Kareivju iela 7, Talsi, Talsu novads, LV-3201, elektroniskā veidā (parakstīts ar drošu elektronisko parakstu) uz adresi socialais.dienests@talsi.lv vai izmantojot Valsts pārvaldes pakalpojuma portālu www.latvija.lv, aizpildot e-pakalpojumu "Priekšlikuma, sūdzības, jautājuma vai lūguma iesniegšana". Parakstot un iesniedzot iesniegumu, iesniedzējs dod Sociālajam dienestam atļauju izmantot Talsu novada pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamo informāciju par iesnieguma iesniedzēja mājsaimniecību, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai par pabalsta piešķiršanu vai atteikšanu.

5. Ja šo saistošo noteikumu 4. punktā minētajā termiņā iesniegumu nav bijis iespējams iesniegt objektīvu apstākļu (t.sk. atrašanās ārstniecības iestādē, veselības problēmas, ģimenes apstākļi u.c.) dēļ, pabalsta pieprasītājs iesniegumam pievieno dokumentus, kas apliecina objektīvo apstākļu iestāšanos.

6. Pabalsta pieprasītājs iesniegumu paraksta visu mājsaimniecības pilngadīgo locekļu vārdā.

7. Pabalstu mājsaimniecībai piešķir Sociālais dienests, ja tā nonākusi krīzes situācijā, kurā katastrofas vai citu ārēju notikumu dēļ personai vairs nav iespēju izmantot ierastos problēmu risināšanas veidus, pati saviem spēkiem tā nespēj pārvarēt šo notikumu radītās sekas un tai ir nepieciešama psihosociāla vai materiāla palīdzība.

8. Pabalstu piešķir bez ienākumu izvērtēšanas mājsaimniecībai.

9. Pabalstu kalendārā gada laikā piešķir:

9.1. mājsaimniecībai atsevišķu izdevumu apmaksai – materiāls atbalsts mājsaimniecības sociālās funkcionēšanas un neatkarīgas dzīves nodrošināšanai – līdz 150 euro vienai personai mājsaimniecībā;

9.2. mājsaimniecībai ārēju notikumu radītu seku novēršanai vai mazināšanai – līdz 1000 euro vienai mājsaimniecībai, ņemot vērā iepriekš neparedzēto apstākļu radīto zaudējumu sekas, – tikai gadījumos, ja mājsaimniecībai nav tiesību saņemt citu valsts noteiktu pabalstu vai apdrošināšanas atlīdzību, vai tā ir nepietiekama minimālo izdevumu segšanai.

III. Lēmuma apstrīdēšanas un pārsūdzības kārtība

10. Sociālā dienesta lēmumu var apstrīdēt Talsu novada domē Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

11. Talsu novada domes lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā Administratīvā procesa likumā noteiktajā kārtībā.

IV. Noslēguma jautājums

12. Saistošie noteikumi stājas spēkā 2021. gada 1. oktobrī.

Talsu novada domes priekšsēdētāja S. Pētersone
Talsu novada domes 2021. gada 26. augusta saistošo noteikumu Nr. 10 "Par pabalstu krīzes situācijā"
paskaidrojuma raksts
Paskaidrojuma raksta sadaļaInformācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojumsSaskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvotu vietu likuma Pārejas noteikumu 17. punktu, "2021. gada pašvaldību vēlēšanās ievēlētā novada dome izvērtē novadu veidojošo bijušo pašvaldību pieņemtos saistošos noteikumus un pieņem jaunus novada saistošos noteikumus".

Pamatojoties uz iepriekš minēto, ir izstrādāti jauni saistošie noteikumi "Par pabalstu krīzes situācijā".

2. Īss projekta satura izklāstsSaistošie noteikumi paredz Talsu novada administratīvajā teritorijā vienotu krīzes situācijas pabalsta līmeni.
3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu2021. gadā pabalstu plānots nodrošināt no plānotā 2021. gada budžeta.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijāNav attiecināms.
5. Informācija par administratīvajām procedūrāmSaistošie noteikumi tiks nosūtīti informācijai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, tiks publicēti oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonāmNav notikušas.
Talsu novada domes priekšsēdētāja S. Pētersone
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par pabalstu krīzes situācijā Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Talsu novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: 10Pieņemts: 26.08.2021.Stājas spēkā: 01.10.2021.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 202, 19.10.2021. OP numurs: 2021/202.16
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
326930
01.10.2021
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)