Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Carnikavas novada domes saistošie noteikumi Nr.SN/2016/3

Carnikavā 2016.gada 28.janvārī

Grozījumi Carnikavas novada domes 2015.gada 14.oktobra saistošajos noteikumos Nr.SN/2015/12 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Carnikavas novadā"

APSTIPRINĀTI
ar Carnikavas novada domes
28.01.2016. sēdes lēmumu (prot. Nr.3, 10.§)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli"
1.panta otrās daļas 9.1punktu, 2.1 daļu, 3.panta pirmo daļu,
1.4, 1.5, 1.6 daļu, 9.panta otro daļu

1. Izdarīt Carnikavas novada domes 2015.gada 14.oktobra saistošajos noteikumos Nr.SN/2015/12 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Carnikavas novadā" (turpmāk - Saistošie noteikumi) šādus grozījumus:

1.1. Papildināt Saistošos noteikumus ar 2.1, 2.2 un 2.3 punktiem šādā redakcijā:

"2.1 Noteikumu 2.1.1.apakšpunktā minētajām fiziskajām personām, ja vismaz viena persona, kas ir Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis, citas Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai persona, kas ir saņēmusi pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā, objektā tiek deklarēta taksācijas gada laikā, ar nākamo mēnesi tiek piemērota nodokļa likme - 0,2% no kadastrālās vērtības, kas nepārsniedz 57 000 EUR, 0,4% no kadastrālās vērtības, kas pārsniedz 57 000 EUR, bet nepārsniedz 107 000 EUR un 0,6% no kadastrālās vērtības daļas, kas pārsniedz 107 000 EUR.

2.2 Noteikumu 2.1 punktā minētajā gadījumā, ja persona, kas ir Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis, citas Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai persona, kas ir saņēmusi pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā, taksācijas gada laikā tiek izdeklarēta no objekta, fiziskai personai ar nākamo mēnesi tiek piemērota nodokļa likme - 1,5 % no objekta kadastrālās vērtības.

2.3 Noteikumu 2.1 un 2.2 punktos minētajos gadījumos pašvaldība veic nekustamā īpašuma nodokļa pārrēķinu."

1.2. papildināt Saistošos noteikumus ar VII sadaļu šādā redakcijā:

"VII. Pārejas noteikums

40. Gadījumos, kad vismaz vienas personas, kas ir Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis, citas Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai persona, kas ir saņēmusi pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā, dzīvesvieta objektā deklarēta pēc taksācijas gada 1.janvāra plkst.0.00, bet līdz Carnikavas novada domes 2016.gada 28.janvāra saistošo noteikumu Nr.SN/2016/3 "Grozījumi Carnikavas novada domes 2015.gada 14.oktobra saistošajos noteikumos Nr.SN/2015/12 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Carnikavas novadā"" spēkā stāšanās, nekustamā īpašuma nodoklis fiziskai personai Noteikumu 2.1 punktā minētajā kārtībā tiek aprēķināts, sākot ar nākamo mēnesi pēc Carnikavas novada domes 2016.gada 28.janvāra saistošo noteikumu Nr.SN/2016/3 "Grozījumi Carnikavas novada domes 2015.gada 14.oktobra saistošajos noteikumos Nr.SN/2015/12 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Carnikavas novadā"" spēkā stāšanās."

2. Noteikumi stājas spēkā nākamajā dienā pēc to publicēšanas.

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D.Jurēvica

Carnikavā 2016.gada 28.janvārī


Paskaidrojuma raksts
Carnikavas novada domes saistošajiem noteikumiem Nr.SN/2016/3 "Grozījumi Carnikavas novada domes 2015.gada 14.oktobra saistošajos noteikumos Nr.SN/2015/12 "Par nekustamā īpašuma nodokli un nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumu piemērošanu Carnikavas novadā""

Paskaidrojuma raksta sadaļas Norādāmā informācija
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" 3.panta pirmajā daļā noteikts, ka nekustamā īpašuma nodokļa likmi vai likmes no 0,2 līdz 3 procentiem no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības nosaka pašvaldība savos saistošajos noteikumos.

Saistošie noteikumi groza kārtību, kādā Carnikavas novada administratīvajā teritorijā piemēro nekustamā īpašuma nodokļa likmes objektos, kuros dzīvesvieta ir deklarēta vismaz vienai personai, kas ir Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis, citas Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai persona, kas ir saņēmusi pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā.

Šāds regulējums saskan ar pašvaldības līdzšinējo politiku attiecībā uz iedzīvotāju motivēšanu deklarēt savu dzīvesvietu Carnikavas novadā.

2. Īss projekta satura izklāsts Fiziskai personai, ja vismaz viena persona, kas ir Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis, citas Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai persona, kas ir saņēmusi pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā, objektā tiek deklarēta taksācijas gada laikā, ar nākamo mēnesi tiek piemērota nodokļa likme - 0,2% no kadastrālās vērtības, kas nepārsniedz 57 000 EUR, 0,4% no kadastrālās vērtības, kas pārsniedz 57 000 EUR, bet nepārsniedz 107 000 EUR un 0,6% no kadastrālās vērtības daļas, kas pārsniedz 107 000 EUR.

Ja persona, kas ir Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis, citas Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai persona, kas ir saņēmusi pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā, taksācijas gada laikā tiek izdeklarēta no objekta, fiziskai personai ar nākamo mēnesi tiek piemērota nodokļa likme - 1,5 % no objekta kadastrālās vērtības.

Gadījumos, kad vismaz vienas personas, kas ir Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis, citas Eiropas Savienības dalībvalsts, Eiropas Ekonomikas zonas valsts vai Šveices Konfederācijas pilsonis vai persona, kas ir saņēmusi pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijas Republikā, dzīvesvieta objektā deklarēta pēc taksācijas gada 1.janvāra plkst.0.00, bet līdz šo grozījumu spēkā stāšanās, nekustamā īpašuma nodoklis fiziskai personai grozījumos noteiktā kārtībā tiek aprēķināts, sākot ar nākamo mēnesi pēc grozījumu spēkā stāšanās.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu Nav attiecināms, jo saistošo noteikumu izpildes nodrošināšanai nav nepieciešams veidot jaunas pašvaldības institūcijas un darba vietas.
4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sabiedrību (mērķgrupām) un uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

Saistošo noteikumu tiesiskais regulējums labvēlīgi ietekmēs sabiedrības mērķgrupu - nodokļu maksātājus.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām Institūcijas, kurās privātpersona var vērsties saistošo noteikumu piemērošanā, ir Carnikavas novada pašvaldības Centrālās administrācijas Administratīvā nodaļa un Finanšu vadības nodaļa.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām 6.1. Saistošo noteikumu projekts un tam pievienotais paskaidrojuma raksts pēc izskatīšanas domes pastāvīgās komitejas sēdē tiks publicēts pašvaldības mājaslapā internetā www.carnikava.lv.

6.2. Plānotais sabiedrības līdzdalības veids - saskaņā ar pašvaldības nolikumu: priekšlikumu iesniegšana (e-pastā: dome@carnikava.lv, pa pastu vai personīgi: Stacijas ielā 5, Carnikavā, Carnikavas nov.) un izvērtēšana pēc projekta publicēšanas pašvaldības mājaslapā internetā www.carnikava.lv.

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D.Jurēvica

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Grozījumi Carnikavas novada domes 2015.gada 14.oktobra saistošajos noteikumos Nr.SN/2015/12 "Par nekustamā .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Carnikavas novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: SN/2016/3Pieņemts: 28.01.2016.Stājas spēkā: 23.02.2016.Tēma: Covid-19 pašvaldībāsPublicēts: Carnikavas novada vēstis, 234, 22.02.2016.
Saistītie dokumenti
  • Grozītais
  • Izdoti saskaņā ar
280476
23.02.2016
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)