Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Carnikavas novada domes saistošie noteikumi Nr.SN/2014/16

Carnikavā 2014.gada 20.augustā
Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Carnikavas novadā 2015.gadā
APSTIPRINĀTS
ar Carnikavas novada domes
2014.gada 20.augusta lēmumu (prot. Nr.20, 7.§)

PRECIZĒTS
ar Carnikavas novada domes
2014.gada 17.septembra lēmumu (prot. Nr.23, 9.§)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli"
1.panta otrās daļas 91 punktu, 1.panta divi prim daļu,
9.panta otro daļu un Pārejas noteikumu 47.punktu

1. Saistošie noteikumi (turpmāk tekstā – Noteikumi) nosaka likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" Pārejas noteikumu 47.punktā, 1.panta otrās daļas 91 punktā, 1.panta divi prim daļā un 9.panta otrajā daļā pašvaldībām paredzētās tiesības.

2. Noteikt, ka 2015.gadā dzīvojamo māju palīgēkas (to daļas), ja tās netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai, izņemot garāžas, ar nekustamā īpašuma nodokli netiek apliktas.

3. Ar nekustamā īpašuma nodokli apliek inženierbūves – laukumus, kas tiek izmantoti kā transportlīdzekļu maksas stāvlaukumi.

4. Noteikt nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu piespiedu izpildes termiņu – septiņi gadi no nodokļa samaksas termiņa iestāšanās brīža.

5. Saistošie noteikumi stājas spēkā ar 01.01.2015.

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D.Jurēvica
Paskaidrojuma raksts
Carnikavas novada domes saistošajiem noteikumiem Nr.SN/2014/16 "Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Carnikavas novadā 2015.gadā"
1. Projekta nepieciešamības pamatojums Izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" (turpmāk tekstā – Likums):

1.panta otrās daļas 9.1 nosaka, ka ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek dzīvojamo māju palīgēkas, ja palīgēkas platība pārsniedz 25 m2 un pašvaldība to neaplikšanu ir noteikusi ar saistošajiem noteikumiem, izņemot garāžas. Nodokļu maksātājiem, ņemot vērā šī brīža ekonomisko situāciju, ir jau pietiekoši liels nodokļa slogs, līdz ar to dzīvojamo māju palīgēkas, ja palīgēkas platība pārsniedz 25 m2, nebūtu apliekamas ar nodokli.

1.panta 2.1 daļā noteikts, ka ar nekustamā īpašuma nodokli apliek inženierbūves – laukumus, kas tiek izmantoti kā transportlīdzekļu maksas stāvlaukumi.

9.panta otrā daļa nosaka, noteiktajā laikā nenomaksāto nodokli, soda naudu vai nokavējuma naudu saskaņā ar pašvaldības lēmumu piedzen bezstrīda kārtībā atbilstoši likumam "Par nodokļiem un nodevām" un Administratīvā procesa likumā noteiktajai administratīvā akta piespiedu izpildes kārtībai. Pašvaldība pieņemot saistošos noteikumus, ir tiesīga noteikt nodokļa maksāšanas paziņojumu piespiedu izpildes termiņu, kas nepārsniedz septiņus gadus no nodokļa samaksas termiņa iestāšanās brīža.

2. Īss projekta satura izklāsts Noteikumi nosaka:

– Ar nekustamā īpašuma nodokli neapliekamos objektus – dzīvojamo māju palīgēkas (to daļas), ja tās netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai.

– Inženierbūves – laukumus, kuri tiek izmantoti kā maksas transportlīdzekļa stāvvietas.

– Nodokļa maksāšanas paziņojumu piespiedu izpildes termiņu.

3. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu

Skaitliski aprēķināt tā ietekmi uz pašvaldības budžetu būs iespējams tikai pēc nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības 2015.gadam saņemšanas no nekustamā īpašuma Valsts kadastra informācijas sistēmas.

4. Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sabiedrību (mērķgrupām) un uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā 4.1. Sabiedrības mērķgrupas, uz kurām attiecināms saistošo noteikumu tiesiskais regulējums – ir fiziskas un juridiskas personas, kuru īpašumā vai tiesiskajā valdījumā ir šāds īpašums: dzīvojamo māju palīgēkas, ja palīgēkas platība pārsniedz 25 m2 un tiem, kuriem īpašumā, tiesiskajā valdījumā vai nomā ir zeme.

4.2. Personām, kuru īpašumā 2015.gadā ir dzīvojamo ēku palīgēkas, un to platība pārsniedz 25 m2, būs atvieglots nekustamā īpašuma nodokļa slogs, tādējādi ar nodokli netiks aplikti aptuveni 5300 nekustamā īpašuma objekti.

5. Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošie noteikumi tiks izskatīti Carnikavas novada domes sēdē.
6. Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav attiecināms.
Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D.Jurēvica
 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Carnikavas novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: SN/2014/16Pieņemts: 20.08.2014.Stājas spēkā: 01.01.2015.Publicēts: Carnikavas novada vēstis, 30.09.2014.
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
269244
01.01.2015
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva