Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Carnikavas novada domes saistošie noteikumi Nr.CND/SN/2012/28

Carnikavā 2012.gada 19.decembrī
Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Carnikavas novadā 2013.gadā
APSTIPRINĀTS
ar Carnikavas novada domes
2012.gada 19.decembra lēmumu (prot. Nr.23, 10.§)

Izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli"
1.panta otrās daļas 9.1punktu, 9.panta otro daļu,
pārejas noteikumu 40.1punktu

1. Saistošie noteikumi (turpmāk tekstā – Noteikumi) nosaka nekustamā īpašuma nodokļa apmēra pieauguma ierobežojumu, dzīvojamo māju palīgēku neaplikšanu ar nekustamā īpašuma nodokli, nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojuma izpildes termiņu.

2. Nekustamā īpašuma nodokļa apmērs atsevišķi par katru zemes vienību 2013.gadā nedrīkst pārsniegt iepriekšējam taksācijas gadam aprēķināto nodokļa apmēru (neņemot vērā atvieglojumus) vairāk kā par 25 procentiem.

3. Ja nekustamā īpašuma objekts (zeme) kļūst par nekustamā īpašuma nodokļa 2013.gadā (ja 2012.gadā bija ar nekustamā īpašuma nodokli neapliekams objekts vai ja izveidots jauns nekustamā īpašuma objekts), tad nekustamā īpašuma nodoklis 2013.gadam tiek aprēķināts 1,5% apmērā, nepiemērojot nodokļa pieauguma ierobežojumu.

4. Noteikt, ka 2013.gadā dzīvojamo māju palīgēkas (to daļas), ja tās netiek izmantotas saimnieciskās darbības veikšanai, izņemot garāžas, ar nekustamā īpašuma nodokli netiek apliktas.

5. Noteikt nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu piespiedu izpildes termiņu – septiņi gadi no nodokļa samaksas termiņa iestāšanās brīža.

6. Saistošie noteikumi stājas spēkā ar 01.01.2013.

Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D.Jurēvica
Carnikavas novada pašvaldības saistošo noteikumu Nr.CND/SN/2012/28 "Par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Carnikavas novadā 2013.gadā"
paskaidrojuma raksts

1.

Projekta nepieciešamības pamatojums Izdoti saskaņā ar likuma "Par nekustamā īpašuma nodokli" (turpmāk tekstā – Likums):

1.panta otrās daļas 9.1 nosaka, ka ar nekustamā īpašuma nodokli neapliek dzīvojamo māju palīgēkas, ja palīgēkas platība pārsniedz 25 m2 un pašvaldība to neaplikšanu ir noteikusi ar saistošajiem noteikumiem, izņemot garāžas. Nodokļu maksātājiem, ņemot vērā šī brīža ekonomisko situāciju, ir jau pietiekoši liels nodokļa slogs, līdz ar to dzīvojamo māju palīgēkas, ja palīgēkas platība pārsniedz 25 m2, nebūtu apliekamas ar nodokli.

Pārejas noteikumu 40.1 punktu, kurā noteikts, ka pašvaldībai ir tiesības 2013.gadā piemērot nodokļa apmēra pieauguma ierobežojumu zemei, kā arī noteikt šā pieauguma ierobežojuma apmēru un piemērošanas nosacījumus, likuma "Par pašvaldībām" 46.panta noteiktajā kārtībā izdodot saistošos noteikumus.

9.panta otrā daļa nosaka, noteiktajā laikā nenomaksāto nodokli, soda naudu vai nokavējuma naudu saskaņā ar pašvaldības lēmumu piedzen bezstrīda kārtībā atbilstoši likumam "Par nodokļiem un nodevām" un Administratīvā procesa likumā noteiktajai administratīvā akta piespiedu izpildes kārtībai. Pašvaldība, pieņemot saistošos noteikumus, ir tiesīga noteikt nodokļa maksāšanas paziņojumu piespiedu izpildes termiņu, kas nepārsniedz septiņus gadus no nodokļa samaksas termiņa iestāšanās brīža.

2.

Īss projekta satura izklāsts Noteikumi nosaka:

– Ar nekustamā īpašuma nodokli apliekamos un neapliekamos objektus;

– Nodokļa apmēra pieauguma ierobežojumu;

– Nodokļa maksāšanas paziņojumu piespiedu izpildes termiņu.

3.

Informācija par plānoto projekta ietekmi uz pašvaldības budžetu

Skaitliski aprēķināt tā ietekmi uz pašvaldības budžetu būs iespējams tikai pēc nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības 2013.gadam saņemšanas no nekustamā īpašuma Valsts kadastra informācijas sistēmas.

4.

Informācija par plānoto projekta ietekmi uz sabiedrību (mērķgrupām) un uzņēmējdarbības vidi pašvaldības teritorijā

4.1. Sabiedrības mērķgrupas, uz kurām attiecināms saistošo noteikumu tiesiskais regulējums – ir fiziskas un juridiskas personas, kuru īpašumā vai tiesiskajā valdījumā ir šāds īpašums: dzīvojamo māju palīgēkas, ja palīgēkas platība pārsniedz 25 m2, un tiem, kuriem īpašumā, tiesiskajā valdījumā vai nomā ir zeme.

4.2. Lai nepieļautu būtisku nekustamā īpašuma nodokļa sloga pieaugumu nodokļa maksātājiem pašvaldība 2013.gadā saglabās nekustamā īpašuma nodokļa 25% pieauguma ierobežojumu, lai novērstu situāciju, ka daļai nodokļu maksātāju šis nodoklis pieaug vairākkārt.

4.3. Personām, kuru īpašumā 2013.gadā ir dzīvojamo ēku palīgēkas, ja to platība pārsniedz 25 m2, būs atvieglots nekustamā īpašuma nodokļa slogs, tādējādi ar nodokli netiks aplikti aptuveni 5300 nekustamā īpašuma objekti.

5.

Informācija par administratīvajām procedūrām Saistošie noteikumi tiks izskatīti Carnikavas novada domes sēdē

6.

Informācija par konsultācijām ar privātpersonām Nav attiecināms
Carnikavas novada domes priekšsēdētāja D.Jurēvica
 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Carnikavas novada dome Veids: saistošie noteikumi Numurs: CND/SN/2012/28Pieņemts: 19.12.2012.Stājas spēkā: 01.01.2013.Publicēts: Carnikavas novada vēstis, 11.01.2013.
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
254926
01.01.2013
424
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva