Teksta versija
UZMANĪBU! Vietnei pielāgotais Google meklētājs (ātrais meklētājs) meklēšanas rezultātos šobrīd neietver daļu tiesību aktu. Problēma tiek risināta, tomēr lūdzam ņemt vērā, ka tiešā veidā Google meklētāja darbību ietekmēt nevaram. Aicinām izmantot vietnes izvērsto meklētāju.
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Tiesību akts ir zaudējis spēku.

Skatīt 1995. gada 2. novembra likumu: Par valsts pensijām.
Ministru kabineta noteikumi Nr.21

Rīgā 2000.gada 11.janvārī (prot. Nr.3 34.§)
Kārtība, kādā izmaksājama prokuroru izdienas pensija
Izdoti saskaņā ar Prokuroru izdienas pensiju likuma
8.panta piekto daļu un 11.panta pirmās daļas otro punktu

1. Šie noteikumi nosaka kārtību, kādā izmaksājama prokuroru izdienas pensija (turpmāk — izdienas pensija) un izdarāmi ieturējumi no izdienas pensijas.

2. Izdienas pensiju izmaksā katru mēnesi. Ģenerālprokuratūra pēc pensijas saņēmēja vēlēšanās pārskaita izdienas pensiju viņa norādītajā kontā kredītiestādē Latvijā vai nosūta pa pastu ar piegādi mājās.

3. Prokuroru izdienas pensijas saņēmējam pēc vecuma pensijas piešķiršanas pensiju izmaksā:

3.1. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra — vecuma pensiju;

3.2. Ģenerālprokuratūra — starpību starp izdienas pensijas apmēru un piešķirtās vecuma pensijas apmēru (izdienas pensijas daļu).

4. Lai noteiktu no valsts pamatbudžeta finansējamo izdienas pensijas daļu, izdienas pensijas saņēmēji pēc likumā "Par valsts pensijām" noteiktā vecuma sasniegšanas, kā arī prokurori, kuri, pārtraucot darba attiecības ar prokuratūru, jau sasnieguši attiecīgo vecumu un pieprasījuši izdienas pensiju, pēc vecuma pensijas piešķiršanas iesniedz Ģenerālprokuratūrā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (turpmāk — aģentūra) izsniegtu izziņu par vecuma pensijas apmēru un tās piešķiršanas datumu.

5. Izdienas pensijas izmaksu pārtrauc no likumā "Par valsts pensijām" vecuma pensijas piešķiršanai noteiktā vecuma sasniegšanas dienas līdz vecuma pensijas piešķiršanas dienai. Starpība starp izdienas pensijas apmēru un vecuma pensijas apmēru (izdienas pensijas daļa) tiek izmaksāta no vecuma pensijas piešķiršanas dienas pēc izziņas par vecuma pensijas apmēru iesniegšanas Ģenerālprokuratūrā.

6. Par jebkurām vecuma pensijas apmēra izmaiņām aģentūra septiņu dienu laikā informē Ģenerālprokuratūru.

7. Izdienas pensijas izmaksa, kas pārtraukta likumā noteiktajos gadījumos, atjaunojama ar dienu, kad no jauna iegūtas tiesības uz to. Atjaunojot izdienas pensijas izmaksu, tā pārskatāma saskaņā ar Prokuroru izdienas pensiju likuma 7.pantu.

8. Lai piedzītu pensijas summu, kas izdienas pensijas saņēmējam pārmaksāta tādēļ, ka viņš nav ievērojis Prokuroru izdienas pensiju likuma 9.panta nosacījumus, attiecīgo summu ietur no izdienas pensijas, pamatojoties uz pensijas saņēmēja iesniegumu par pārmaksātās summas labprātīgu atmaksu.

9. Ja pensijas saņēmējs labprātīgi nepiekrīt atmaksāt pārmaksāto pensijas summu, attiecīgo summu ietur, pamatojoties uz pensijas piešķīrēja lēmumu, un ik mēnesi tiek ieturēta summa, kas nav lielāka par 10 % no izmaksājamās pensijas, līdz brīdim, kad pārmaksātā summa ir dzēsta.

10. Izdevumus, kas saistīti ar izdienas pensijas un izdienas pensijas daļas izmaksu, sedz Ģenerālprokuratūra no valsts pamatbudžeta līdzekļiem, kas saskaņā ar likumu par valsts budžetu kārtējam gadam piešķirti šim mērķim.

Ministru prezidents A.Šķēle

Tieslietu ministrs V.Birkavs
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Kārtība, kādā izmaksājama prokuroru izdienas pensija Statuss:
Zaudējis spēku
zaudējis spēku
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 21Pieņemts: 11.01.2000.Stājas spēkā: 15.01.2000.Zaudē spēku: 01.01.2011.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 11/12, 14.01.2000.
Saistītie dokumenti
  • Zaudējis spēku ar
  • Izdoti saskaņā ar
  • Citi saistītie dokumenti
253
15.01.2000
87
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"