Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Ministru kabineta rīkojums Nr.450

Rīgā 2012.gada 24.septembrī (prot. Nr.52 63.§)

Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "AKG Thermotechnik Lettland" atbalstāmo investīciju projekta pieteikumu

1. Ministru kabinets (adrese - Brīvības bulvāris 36, Rīga, LV-1520) ir izskatījis sabiedrības ar ierobežotu atbildību "AKG Thermotechnik Lettland" (nodokļu maksātāja reģistrācijas numurs LV40003646836, adrese - Aviācijas iela 34, Jelgava, LV-3004) (turpmāk - sabiedrība) 2012.gada 27.jūlijā Ekonomikas ministrijā iesniegto atbalstāmo investīciju projekta pieteikumu "Siltummaiņu ražotnes paplašināšana, modernizācija un jaunu produktu ražošanas uzsākšana" (turpmāk - projekts "Siltummaiņu ražotnes paplašināšana, modernizācija un jaunu produktu ražošanas uzsākšana") atbalstāmo investīciju projekta statusa iegūšanai un konstatē:

1.1. saskaņā ar likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" 17.2 panta ceturto un sesto daļu nodokļa atlaidi par atbalstāmo investīciju projekta ietvaros veiktajiem sākotnējiem ilgtermiņa ieguldījumiem ir tiesības piemērot nodokļa maksātājam, kas atbilst visiem likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" 17.2 panta ceturtajā daļā minētajiem nosacījumiem un uz kuru neattiecas minētā likuma 17.2 panta sestajā daļā noteiktie nodokļu atlaides piemērošanas ierobežojumi;

1.2. saskaņā ar likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" 17.2 panta ceturtās daļas 6.punktu, lai nodokļa maksātājs iegūtu tiesības piemērot šā rīkojuma 1.1.apakšpunktā minēto nodokļa atlaidi, nodokļa maksātājs sagatavo atbalstāmo investīciju projektu. Ekonomikas ministrija izvērtē iesniegtā atbalstāmo investīciju projekta ietekmi uz valsts ekonomiku, kā arī to, vai minētais projekts, kura sākotnējo ilgtermiņa ieguldījumu summa pārsniedz 35 miljonus latu, neradīs konkurences ierobežojumus, un uz šā izvērtējuma pamata Ministru kabinets pieņem lēmumu par atbalstāmo investīciju projekta atbalstīšanu vai atteikumu to atbalstīt;

1.3. Ekonomikas ministrija saskaņā ar Ministru kabineta 2012.gada 24.janvāra noteikumu Nr.78 "Atbalstāmo investīciju projekta apstiprināšanas un īstenošanas kārtība" 35.punktu ir izvērtējusi projektu "Siltummaiņu ražotnes paplašināšana, modernizācija un jaunu produktu ražošanas uzsākšana" un tā ietekmi uz valsts ekonomiku un izvērtējumu kopā ar šā rīkojuma 1.punkta ievaddaļā minēto projekta pieteikumu iesniegusi Ministru kabinetā lēmuma pieņemšanai;

1.4. pamatojoties uz iesniegto projektu "Siltummaiņu ražotnes paplašināšana, modernizācija un jaunu produktu ražošanas uzsākšana", kā arī Ekonomikas ministrijas veikto minētā projekta un tā ietekmes uz valsts ekonomiku izvērtējumu, sabiedrībai ir tiesības uzsākt projekta "Siltummaiņu ražotnes paplašināšana, modernizācija un jaunu produktu ražošanas uzsākšana" īstenošanu, kas dod tiesības piemērot likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" 17.2 panta pirmās daļas 1.punktā minēto uzņēmuma ienākuma nodokļa atlaidi.

2. Ievērojot minētos apsvērumus, Ministru kabinets nolemj:

2.1. saskaņā ar likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" 17.2 panta ceturtās daļas 6.punktu atbalstīt projektu "Siltummaiņu ražotnes paplašināšana, modernizācija un jaunu produktu ražošanas uzsākšana" un piešķirt tam atbalstāmo investīciju projekta statusu;

2.2. saskaņā ar likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" 17.2 panta pirmās daļas 1.punktu noteikt sabiedrībai projekta "Siltummaiņu ražotnes paplašināšana, modernizācija un jaunu produktu ražošanas uzsākšana" ietvaros piemērojamo uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi 25 % apmērā no kopējās sākotnējās ilgtermiņa ieguldījumu summas;

2.3. saskaņā ar Ministru kabineta 2012.gada 24.janvāra noteikumu Nr.78 "Atbalstāmo investīciju projekta apstiprināšanas un īstenošanas kārtība" 9.punktu noteikt, ka sabiedrība uzsāk projekta "Siltummaiņu ražotnes paplašināšana, modernizācija un jaunu produktu ražošanas uzsākšana" īstenošanu pēc šā rīkojuma spēkā stāšanās.

3. Projekts "Siltummaiņu ražotnes paplašināšana, modernizācija un jaunu produktu ražošanas uzsākšana" īstenojams atbilstoši tajā ietvertajiem ilgtermiņa un īstermiņa mērķiem, ievērojot likuma "Par uzņēmumu ienākuma nodokli" 17.2 pantā un Ministru kabineta 2012.gada 24.janvāra noteikumos Nr.78 "Atbalstāmo investīciju projekta apstiprināšanas un īstenošanas kārtība" ietvertos nosacījumus.

4. Projekta "Siltummaiņu ražotnes paplašināšana, modernizācija un jaunu produktu ražošanas uzsākšana" īstenošanas uzraudzību atbilstoši minētajā projektā ietvertajiem ilgtermiņa un īstermiņa mērķiem nodrošina Ekonomikas ministrija, ievērojot normatīvajos aktos noteiktās prasības.

5. Uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaides piemērošanas uzraudzību nodrošina Valsts ieņēmumu dienests atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajai kompetencei.

6. Šo rīkojumu saskaņā ar Administratīvā procesa likuma 76.panta otro daļu, 188.panta pirmo un otro daļu un 189.panta pirmo daļu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā mēneša laikā no šā rīkojuma publicēšanas dienas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Ekonomikas ministrs D.Pavļuts

 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Par sabiedrības ar ierobežotu atbildību "AKG Thermotechnik Lettland" atbalstāmo investīciju projekta .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: rīkojums Numurs: 450Pieņemts: 24.09.2012.Stājas spēkā: 26.09.2012.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 151, 25.09.2012. OP numurs: 2012/151.10
Saistītie dokumenti
  • Saistītie dokumenti
251653
26.09.2012
85
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)