Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr.955

Rīgā 2010.gada 12.oktobrī (prot. Nr.52 5.§)
Kārtība, kādā profesionālā dienesta karavīru nosūta paaugstināt kvalifikāciju mācību kursos un sedz ar kvalifikācijas paaugstināšanu saistītos izdevumus, un šo izdevumu atmaksāšanas kārtība

1. Noteikumi nosaka:

1.1. kārtību, kādā profesionālā dienesta karavīru (turpmāk – karavīrs) nosūta paaugstināt kvalifikāciju mācību kursos Latvijā vai ārvalstīs;

1.2. ar karavīra kvalifikācijas paaugstināšanu saistīto izdevumu segšanas un atmaksāšanas nosacījumus un kārtību;

1.3. gadījumus, kad karavīrs neatmaksā ar kvalifikācijas paaugstināšanu saistītos izdevumus.

2. Karavīru var nosūtīt uz kvalifikācijas paaugstināšanas kursiem Latvijā vai ārvalstīs.

3. Ar karavīra kvalifikācijas paaugstināšanu saistītos izdevumus sedz Nacionālie bruņotie spēki no Aizsardzības ministrijai šim mērķim piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

4. Karavīru nosūta uz kvalifikācijas paaugstināšanas kursiem, pamatojoties uz Nacionālo bruņoto spēku komandiera pavēli.

5. Uz civilu valsts iestādi pārvietotu karavīru šīs iestādes vadītājs var nosūtīt paaugstināt kvalifikāciju mācību kursos saskaņā ar valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku sociālās garantijas regulējošiem normatīvajiem aktiem.

6. Ja kvalifikācijas paaugstināšanas kursu ilgums pārsniedz 30 kalendāra dienas, aizsardzības ministrs vai viņa pilnvarots komandieris (priekšnieks) ar karavīru noslēdz līgumu par kvalifikācijas paaugstināšanu. Līgums par kvalifikācijas paaugstināšanu ir karavīra profesionālā dienesta līguma neatņemama sastāvdaļa.

7. Līgumā par kvalifikācijas paaugstināšanu nosaka:

7.1. līdzējus un līguma priekšmetu;

7.2. līdzēju tiesības un pienākumus;

7.3. ar kvalifikācijas paaugstināšanu saistīto izdevumu apmēru;

7.4. līguma spēkā stāšanās un izpildes termiņu.

8. Karavīram pēc kvalifikācijas paaugstināšanas mācību kursa beigām jānodien Nacionālajos bruņotajos spēkos laikposms, kas nav mazāks par četrkāršu šā kursa ilgumu.

9. Karavīrs, kurš bez attaisnojoša iemesla pārtraucis kvalifikācijas paaugstināšanu mācību kursā (izņemot šo noteikumu 13.1.apakšpunktā minēto gadījumu) vai to nav pabeidzis, pilnā apmērā atmaksā faktiskos ar kvalifikācijas paaugstināšanu saistītos izdevumus.

10. Karavīrs, kuru atvaļina no aktīvā dienesta sakarā ar profesionālā dienesta līguma izbeigšanu pirms termiņa (izņemot šo noteikumu 13.2. un 13.3.apakšpunktā minētos gadījumus), atmaksā Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem ar kvalifikācijas celšanu saistīto izdevumu summu, kas aprēķināta proporcionāli pēc kvalifikācijas paaugstināšanas mācību kursa nenodienētajam laikam.

11. Nacionālo bruņoto spēku komandieris, ņemot vērā ar kvalifikācijas paaugstināšanu saistīto izdevumu apmēru, kas aprēķināts saskaņā ar šo noteikumu 9. un 10.punktu, izdod pavēli, kurā nosaka šo izdevumu atmaksas termiņu. Izdevumu atmaksas termiņš nav ilgāks par diviem gadiem. Karavīrs ar kvalifikācijas paaugstināšanu saistītos izdevumus atmaksā vienā vai vairākos maksājumos.

12. Ja karavīrs neatmaksā ar kvalifikācijas paaugstināšanu saistītos izdevumus šo noteikumu 9., 10., un 11.punktā noteiktajā kārtībā un apmērā, Nacionālie bruņotie spēki minēto izdevumu summu piedzen tiesas ceļā.

13. Karavīrs ar kvalifikācijas paaugstināšanu saistītos izdevumus neatmaksā šādos gadījumos:

13.1. ja kvalifikācijas paaugstināšanas kursa pārtraukšanas iemesls ir veselības traucējumi vai citi iemesli, ko aizsardzības ministrs atzinis par attaisnojošiem;

13.2. ja karavīru atvaļina no aktīvā militārā dienesta sakarā ar profesionālā dienesta līguma izbeigšanu pirms termiņa:

13.2.1. Militārā dienesta likuma 43.panta otrās daļas 2. un 7.punktā minētajos gadījumos;

13.2.2. no karavīra gribas neatkarīgu un nenovēršamu apstākļu dēļ, kurus aizsardzības ministrs atzinis par attaisnojošiem;

13.3. ja karavīrs pēc kvalifikācijas paaugstināšanas kursa ir nodienējis šo noteikumu 8.punktā noteikto laiku.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Aizsardzības ministrs, tieslietu ministra pienākumu izpildītājs I.V.Lieģis
 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 955Pieņemts: 12.10.2010.Stājas spēkā: 16.10.2010.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 164 (4356), 15.10.2010.
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
219568
16.10.2010
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Vēstnesim 100 Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva