Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 
Ministru kabineta noteikumi Nr.710

Rīgā 2010.gada 3.augustā (prot. Nr.40 16.§)
Noteikumi par Latvijas Republikas pastmarku un citu pasta apmaksas zīmju izgatavošanas un apgrozības kārtību un rīcību ar sūtījumiem, kuriem ir nederīgas vai viltotas pasta apmaksas zīmes
Izdoti saskaņā ar Pasta likuma 34.panta pirmo daļu un 35.panta piekto daļu
I. Vispārīgie jautājumi

1. Noteikumi nosaka kārtību:

1.1. kādā izgatavo, laiž apgrozībā un izņem no apgrozības Latvijas Republikas pastmarkas un citas pasta apmaksas zīmes;

1.2. kādā pasta komersants rīkojas ar pasta sūtījumiem, kuriem ir nederīgas vai viltotas pasta apmaksas zīmes.

2. Tiesības izgatavot, laist apgrozībā un izņemt no apgrozības Latvijas Republikas pastmarkas un citas pasta apmaksas zīmes ir pasta komersantam, kuram noteikts pienākums Latvijas Republikas teritorijā sniegt universālo pasta pakalpojumu, pildot Pasaules Pasta savienības dokumentos noteiktās saistības (turpmāk – universālā pasta pakalpojuma sniedzējs).

3. Latvijas Republikas pasta apmaksas zīmes ietver valsts nosaukumu – Latvija – un nominālvērtību. Latvijas Republikas pasta apmaksas zīmes var ietvert Latvijas Republikas valsts oficiālos simbolus un attēlus, kuru tematika saistīta ar Latvijai nozīmīgiem notikumiem.

4. Universālā pasta pakalpojuma sniedzējs, organizējot pasta apmaksas zīmju izgatavošanu, nodrošina to atbilstību Pasaules Pasta konvencijā noteiktajām prasībām.

II. Latvijas Republikas pastmarku un citu pasta apmaksas zīmju izdošanas plānošana

5. Latvijas Republikas pastmarku izdošanu plāno universālā pasta pakalpojuma sniedzēja izveidotā Pastmarku emisijas komisija, kuras sastāvā iekļauj filatēlijas, kultūras, mākslas, vēstures un sporta jautājumos kompetentus ekspertus.

6. Pastmarku emisijas komisija izstrādā Latvijas Republikas pastmarku izdošanas tematisko plānu kārtējam kalendāra gadam (turpmāk – pastmarku izdošanas plāns) un apstiprina Latvijas Republikas pastmarku dizainu.

7. Pastmarku izdošanas plānu Pastmarku emisijas komisija izstrādā, pamatojoties uz iesniegtajiem priekšlikumiem par pastmarku tematiku, kas saistīta ar Latvijai nozīmīgiem notikumiem, vēsturi, dabu, arhitektūru, kultūru, zinātnes un sporta sasniegumiem un citiem valstij svarīgiem notikumiem un nozīmīgām personām. Priekšlikumus iesniedz ne vēlāk kā sešus mēnešus pirms kārtējā kalendāra gada sākuma.

8. Izņēmuma gadījumos ir pieļaujama tādu pastmarku izdošana, kas nav iekļautas pastmarku izdošanas plānā, ja šo pastmarku tematika veltīta aktuāliem valsts notikumiem.

9. Aploksnes un pastkartes ar tipogrāfiski iespiestiem Latvijas Republikas pastmarkas attēliem tiek izdotas, pamatojoties uz universālā pasta pakalpojuma sniedzēja izstrādāto plānu.

III. Latvijas Republikas pasta apmaksas zīmju izgatavošana, laišana apgrozībā un izņemšana no apgrozības

10. Latvijas Republikas pastmarkas, aploksnes un pastkartes ar pastmarkas attēlu pēc universālā pasta pakalpojuma sniedzēja pasūtījuma izgatavo tipogrāfijas, kas sertificētas atbilstoši Starptautiskās poligrāfijas un ar to saistīto nozaru konfederācijas prasībām (International Confederation for Printing and Allied Industries).

11. Latvijas Republikas pastmarkas, aploksnes un pastkartes ar pastmarkas attēlu tiek laistas apgrozībā un izņemtas no apgrozības, pamatojoties uz universālā pasta pakalpojuma sniedzēja izpildinstitūcijas pilnvarotas personas lēmumu.

12. Informāciju par to, kādas Latvijas Republikas pastmarkas, aploksnes un pastkartes ar pastmarkas attēlu ir laistas apgrozībā un izņemtas no apgrozības, pasta komersants izvieto pasta pakalpojumu sniegšanas vietās vai publisko savā tīmekļa vietnē.

13. Marķēšanas mašīnas klišejas nospieduma lietošanu uzsāk un izbeidz saskaņā ar marķēšanas mašīnas lietotāja un universālā pasta pakalpojuma sniedzēja noslēgto līgumu par marķēšanas mašīnas izmantošanu.

IV. Rīcība ar pasta sūtījumiem, kuriem ir nederīgas vai viltotas pasta apmaksas zīmes

14. Ja ir aizdomas, ka uz pasta sūtījuma esošās pasta apmaksas zīmes ir nederīgas vai viltotas, pasta komersants aptur šā pasta sūtījuma nosūtīšanu adresātam un nodod to pasta apmaksas zīmju vērtēšanas komisijai (turpmāk – komisija).

15. Komisiju izveido ar pasta komersanta atsevišķu lēmumu. Komisijas sastāvā iekļauj vismaz trīs personas:

15.1. par pasta apmaksas zīmju apriti atbildīgo personu;

15.2. speciālistu (ekspertu), ja nepieciešama speciālista (eksperta) dalība komisijas darbā;

15.3. citu pasta komersanta pārstāvi.

16. Komisija izvērtē, vai aizdomas par pasta apmaksas zīmju viltošanu vai nederīgumu ir pamatotas, un pieņem lēmumu pār tālāko rīcību ar pasta sūtījumu.

17. Komisija vērtējumu ieraksta pasta apmaksas zīmju vērtēšanas aktā (pielikums). Aktu sastāda divos eksemplāros. Aktā norāda šādu informāciju:

17.1. pasta sūtījuma reģistrācijas numurs (ja tāds ir), pieņemšanas datums, sūtītājs, adresāts;

17.2. pasta pakalpojumu apmaksai izmantoto pasta apmaksas zīmju uzskaitījums (daudzums, katras pasta apmaksas zīmes vērtība);

17.3. katras pasta apmaksas zīmes vispārīgs apraksts;

17.4. pazīmes, kas liecina, ka pasta apmaksas zīme ir viltota vai nav derīga;

17.5. lēmums par turpmāko rīcību ar pasta sūtījumu;

17.6. komisijas locekļu vārdi, uzvārdi, amati.

18. Pasta sūtījumu ar nederīgām pasta apmaksas zīmēm pasta komersants nosūta atpakaļ un izsniedz to sūtītājam, iekasējot no viņa maksu par pasta sūtījumu saskaņā ar pasta pakalpojumu tarifiem.

19. Ja sūtītājs atsakās saņemt atpakaļ pasta sūtījumu ar nederīgām pasta apmaksas zīmēm vai pasta sūtījuma sūtītājs nav zināms, pasta komersants ar pasta sūtījumu rīkojas kā ar neizsniegto pasta sūtījumu normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā.

20. Par viltotām pasta apmaksas zīmēm šo noteikumu izpratnē uzskata pasta apmaksas zīmes, kuras izgatavo un laiž apgrozībā persona, kura nav minēta šo noteikumu 2.punktā.

21. Ja tiek konstatēta viltotu vai lietotu pastmarku vai citu pasta apmaksas zīmju vai starptautisko pasta atbildes kuponu izmantošana uz pasta sūtījuma, pasta komersants par to informē Valsts policiju, pievieno pasta sūtījumu ar viltotām vai lietotām pasta apmaksas zīmēm un šo noteikumu 17.punktā minētā akta otro eksemplāru.

Ministru prezidents V.Dombrovskis

Satiksmes ministrs K.Gerhards
Pielikums
Ministru kabineta
2010.gada 3.augusta noteikumiem Nr.710

Satiksmes ministrs K.Gerhards
 
Tiesību akta pase
Nosaukums: Noteikumi par Latvijas Republikas pastmarku un citu pasta apmaksas zīmju izgatavošanas un apgrozības .. Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: noteikumi Numurs: 710Pieņemts: 03.08.2010.Stājas spēkā: 07.08.2010.Publicēts: Latvijas Vēstnesis, 124, 06.08.2010.
Saistītie dokumenti
  • Izdoti saskaņā ar
  • Anotācija / tiesību akta projekts
214605
07.08.2010
87
0
  • Twitter
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Visam Likumi.lv saturam ir informatīvs raksturs.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2015 (kvalitātes vadība)
ISO 27001:2013 (informācijas drošība)