Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Ministru kabineta rīkojums Nr.198

Rīgā 2006.gada 22.martā (prot. Nr.16 53.§)

Par bezpeļņas organizācijas "Latvijas Universitātes Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs" reorganizāciju un valsts aģentūras "Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs" izveidi

 

1. Saskaņā ar Publisko aģentūru likuma 8.panta pirmo daļu un Zinātniskās darbības likuma 21.panta otro daļu uzsākt Izglītības un zinātnes ministrijas pārziņā esošās bezpeļņas organizācijas "Latvijas Universitātes Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs" (turpmāk - institūts) reorganizāciju un ar 2006.gada 1.maiju izveidot valsts aģentūru "Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs" (turpmāk - aģentūra).

2. Aģentūra ir institūta funkciju, tiesību, saistību, mantas un finanšu līdzekļu pārņēmēja.

3. Aģentūra ir izglītības un zinātnes ministra pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde. Izglītības un zinātnes ministrs aģentūras pārraudzību īsteno ar Izglītības un zinātnes ministrijas starpniecību.

4. Aģentūras darbības mērķis atbilstoši valsts noteiktajai zinātnes un tehnoloģijas attīstības politikai ir ar zinātniskām metodēm iegūt jaunas zināšanas un izstrādāt inovatīvas tehnoloģijas, lai sekmētu bioloģijas, ķīmijas, medicīnas un citu dabaszinātņu nozaru ilgtspējīgu attīstību un konkurētspēju.

5. Aģentūrai ir šādas funkcijas:

5.1. veikt fundamentālos un lietišķos pētījumus molekulārajā bioloģijā, ģenētikā, bioķīmijā, biomedicīnā, biotehnoloģijā un citās dabaszinātņu nozarēs;

5.2. radīt un izpētīt jaunas bioloģiski aktīvas vielas un diagnostikas līdzekļus, kā arī izstrādāt to iegūšanas tehnoloģijas;

5.3. veikt cilvēka genoma pētījumus un veicināt pētījumu rezultātu izmantošanu medicīnā;

5.4. sadarbībā ar augstskolām veicināt zinātnes un akadēmiskās izglītības integrētu attīstību bioloģijas, ķīmijas, medicīnas un citās dabaszinātņu nozarēs;

5.5. atbilstoši kompetencei sniegt pakalpojumus pētniecības jomā;

5.6. piedalīties valsts un starptautiskos pētījumu projektos un pētniecības programmās;

5.7. atbilstoši kompetencei nodrošināt zinātnisko ekspertīzi, it īpaši medicīnas, veterinārās medicīnas un augu aizsardzības jomā.

6. Ar reorganizāciju saistītos izdevumus segt no institūta līdzekļiem.

Ministru prezidents A.Kalvītis

Izglītības un zinātnes ministre I.Druviete

 
Tiesību akta pase
Statuss:
Spēkā esošs
spēkā esošs
Izdevējs: Ministru kabinets Veids: rīkojums Numurs: 198Pieņemts: 22.03.2006.Stājas spēkā: 22.03.2006.Publicēts: "Latvijas Vēstnesis", 49 (3417), 24.03.2006.
131177
22.03.2006
85
0
Saite uz tiesību aktuAtsauce uz tiesību aktu
 
0
Vēstnesim 100 Par Likumi.lv
Aktualitāšu arhīvs
Noderīgas saites
Kontakti
Atsauksmēm
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
RSS logo
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"
ISO 9001:2008 (kvalitātes vadība)
ISO 270001:2013 (informācijas drošība) Kvalitātes balva