Teksta versija
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
uz sākumu
Izvērstā meklēšana
Autorizēties savā kontā

Kādēļ autorizēties vai reģistrēties?
 

Precizējot iepriekš publicēto

Laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" 2000. gada 27. septembrī (Nr.336/338) 15. lpp. tehniskas kļūmes dēļ ir publicēts Latvijas Bankas Padomes lēmuma Nr.79/6 "Par ""Ārējo ieguldījumu ceturkšņa pārskata" sagatavošanas noteikumu" apstiprināšu" darba variants.

Dokumenta pareizā teksta daļa ir šāda:

Latvijas Bankas Padomes lēmums Nr. 79/6

Rīgā 2000. gada 14. septembrī

Par ""Ārējo ieguldījumu ceturkšņa pārskata" sagatavošanas noteikumu" apstiprināšanu

Lai nodrošinātu valsts maksājumu bilances sagatavošanai nepieciešamo informāciju un sistematizētu respondentu sniegtās informācijas saņemšanu,

Latvijas Bankas padome nolemj:

1. Apstiprināt ""Ārējo ieguldījumu ceturkšņa pārskata" sagatavošanas noteikumus" (pielikumā).

2. Noteikt, ka lēmums stājas spēkā ar 2001. gada 1. janvāri.

Latvijas Bankas prezidents E. Repše

 

Apstiprināti ar Latvijas Bankas padomes

2000. gada 14. septembra lēmumu Nr. 79/6

Latvijas Bankas prezidents E. Repše

"ĀRĒJO IEGULDĪJUMU CETURKŠŅA PĀRSKATA"

SAGATAVOŠANAS NOTEIKUMI

"Ārējo ieguldījumu ceturkšņa pārskats" izveidots ar mērķi saņemt informāciju, lai nodrošinātu valsts maksājumu bilances sagatavošanu un publicēšanu atbilstoši starptautiskajiem standartiem, tā veicinot tautsaimniecības attīstības analīzi, makroekonomisko prognozēšanu un Latvijas Bankas monetārās politikas īstenošanu un nodrošinot tirgus dalībniekus ar nepieciešamo informāciju.

""Ārējo ieguldījumu ceturkšņa pārskata" sagatavošanas noteikumi" (tālāk tekstā - noteikumi) izstrādāti, pamatojoties uz Latvijas Republikas "Valsts statistikas likumu", likumu "Par Latvijas Banku", saskaņā ar Starptautiskā Valūtas fonda "Maksājumu bilances rokasgrāmatas" piektā izdevuma prasībām un ievērojot Eiropas Savienības Statistikas biroja un Eiropas Centrālās bankas norādījumus par maksājumu bilances un starptautisko investīciju bilances sagatavošanu un publicēšanu.

 

1. NOTEIKUMOS LIETOTIE TERMINI

1.1. Uzņēmums (uzņēmējsabiedrība; tālāk tekstā - uzņēmums) - juridiskā persona, kas veic preču ražošanu tirgum vai sniedz nefinanšu pakalpojumus ar mērķi gūt peļņu vai citus augļus.

1.2. Pārskata sniedzējs uzņēmums - uzņēmums, kas reģistrēts Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā un darbojas Latvijas teritorijā.

1.3. Nerezidenti - visas institūcijas, kas reģistrētas ārvalstīs, un privātpersonas, kuru mājsaimniecības atrodas ārpus Latvijas vai kuras ieradušās Latvijā uz laiku, kas īsāks par vienu gadu (izņēmums - studenti). Par nerezidentiem uzskatāmas arī ārvalstu diplomātiskās, konsulārās, starptautisko institūciju un citas oficiālās pārstāvniecības Latvijā.

1.4. Tiešais investors - nerezidents, kas veicis tiešās investīcijas.

1.5. Tiešo investīciju uzņēmums - nerezidents, kas saņēmis tiešās investīcijas.

1.6. Citi nerezidenti - nerezidenti, kuri nav tiešie investori un tiešo investīciju uzņēmumi.

1.7. Ārējie ieguldījumi - tiešās investīcijas, citi ārējie ieguldījumi un norēķini starp pārskata sniedzēju uzņēmumu un nerezidentiem par tiešajām investīcijām un citiem ārējiem ieguldījumiem.

1.8. Tiešās investīcijas - tiešā investora ieguldījumi pārskata sniedzēja uzņēmumā, ja tiešā investora līdzdalība pārskata sniedzēja uzņēmuma pamatkapitālā ir 10% un vairāk, un pārskata sniedzēja uzņēmuma ieguldījumi tiešo investīciju uzņēmumā, ja pārskata sniedzēja uzņēmuma līdzdalība tiešo investīciju uzņēmuma pašu kapitālā ir 10% un vairāk.

1.9. Citi ārējie ieguldījumi - pārskata sniedzēja uzņēmuma ieguldījumi cita nerezidenta uzņēmuma pašu kapitālā, citi aktīvi, kas saistīti ar nerezidentiem, cita nerezidenta ieguldījumi pārskata sniedzēja uzņēmuma pamatkapitālā un citas saistības, kas saistītas ar nerezidentiem.

 

2. PĀRSKATA SAGATAVOŠANA

2.1. "Ārējo ieguldījumu ceturkšņa pārskatu" (1-MB; UPDK 0620117; 1. pielikums; tālāk tekstā - pārskats) sagatavo pārskata sniedzēji uzņēmumi, kuriem ir ārējie ieguldījumi.

2.2. Pārskatu sagatavo divos eksemplāros, un viens no tiem tiek iesniegts Latvijas Bankai, bet otrs tiek glabāts pārskata sniedzējā uzņēmumā.

2.3. Pārskatā iekļauj informāciju par tiem aizņēmumiem, kurus uzņēmums tieši saņēmis no nerezidenta.

2.4. Kā ilgtermiņa aktīvus un saistības pārskatā uzrāda aktīvus un saistības, kuru sākotnējais termiņš ir ilgāks par vienu gadu, bet kā īstermiņa aktīvus un saistības - aktīvus un saistības, kuru sākotnējais termiņš ir līdz vienam gadam (ieskaitot).

2.5. Pārskata periods - 1. ceturksnis (1. janvāris-31. marts), 2. ceturksnis (1. aprīlis-30. jūnijs), 3. ceturksnis (1. jūlijs-30. septembris), 4. ceturksnis (1. oktobris-31. decembris).

2.6. Pārskatā summas norāda atbilstoši to bilancē un peļņas vai zaudējumu aprēķinā ietvertajai vērtībai veselos latos, bet īpatsvaru - veselos procentos.

2.7. Ja kādā no iepriekšējiem pārskatiem bijusi kļūda, pārskatu par attiecīgo ceturksni iesniedz atkārtoti, iekļaujot visu informāciju.

2.8. Latvijas Bankas Statistikas pārvaldes Maksājumu bilances statistikas daļa sniedz konsultācijas par pārskata sagatavošanu.

2.9. Latvijas Banka maksājumu bilances vajadzībām vāktos individuālos datus izmanto kopsavilkumu sagatavošanai un nepublicē vai citādi neizpauž tādā veidā, kas tieši vai netieši ļautu identificēt kādu fizisko vai juridisko personu.

 

3. PĀRSKATA IESNIEGŠANA

3.1. Pārskatu papīra dokumenta veidā iesniedz Latvijas Bankas Statistikas pārvaldei K. Valdemāra ielā 2a, Rīgā, LV-1050, uz aploksnes norādot "1-MB":

3.1.1. par 1. ceturksni - līdz 25. aprīlim;

3.1.2. par 2. ceturksni - līdz 25. jūlijam;

3.1.3. par 3. ceturksni - līdz 25. oktobrim;

3.1.4. par 4. ceturksni - līdz 25. janvārim.

Dokumenta pielikumu skatīt "LV" Nr.336/338

 
Tiesību akta pase
Saistītie dokumenti
  • Precizētais
11314
01.01.2001
136
0
  • X
  • Facebook
  • Draugiem.lv
 
0
Šajā vietnē oficiālais izdevējs
"Latvijas Vēstnesis" nodrošina tiesību aktu
sistematizācijas funkciju.

Sistematizēti tiesību akti ir informatīvi. Pretrunu gadījumā vadās pēc oficiālās publikācijas.
Par Likumi.lv
Aktualitātes
Noderīgas saites
Atsauksmēm
Kontakti
Mobilā versija
Lietošanas noteikumi
Privātuma politika
Sīkdatnes
Latvijas Vēstnesis "Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības."
Latvijas Republikas Satversmes 90. pants
© Oficiālais izdevējs "Latvijas Vēstnesis"